JAK VYHRÁT BOJ SE SUCHOU PLETÍ

_DSC6989

Mrzne, až praští, a my trpíme od hlavy až po paty. A to doslova! Naše pokožka strádá, a aby se na nás definitivně nenaštvala, musíme ji svědomitě hýčkat. Ale jak na to? Poradí vám beauty blogerka Karolína (OK-Makeup).


Suchá pleť a zima. Pokud máte tento typ pokožky, nejspíš víte, o čem mluvím. Tyhle dvě věci zkrátka nejdou dohromady. Základem přežití je v tomto případě hydratace! Bez neustálé péče bude vaše kůže v chladných měsících skutečně trpět.

Letos v zimě opravdu pociťuji, že má pleť snáší nízké teploty hodně špatně. Mám rozpraskané rty, často také opary, pokožka je skoro pořád nepříjemně napnutá a začervenalá. Vyzkoumala jsem tedy několik tipů a triků, které pro mě osobně fungují. Třeba některé z nich pomohou i vám.

Hydratace

Ať už jde o dostatek tekutin, nebo hutný výživný krém, voda v jakékoliv podobě je nezbytnost. Hodně a pravidelně pít a používat vhodný hydratační krém jsou dva základní body, které by se neměly opomíjet.

Ale najít skvělý hutný krém je někdy poměrně těžké. Sama mám jednoho oblíbence s bambuckým máslem od značky L’Occitane, ale moc ráda sahám i po olejích. Na marulový a jojobový olej nedám dopustit, oba dva jsou skvělé!

A nezapomeňte, že když je nejhůř a pocit vysušení vás přepadne kdykoliv přes den, šikovným pomocníkem se může stát i balzám na rty, který má většina z nás vždy při ruce.

Tip: Nemáte v zimě chuť na obyčejnou vodu? Dejte si šálek bylinkového čaje, mým zamilovaným je například heřmánkový.

1 (kopie)

Masky

Jednou týdně se snažím pleti dopřát extra hydrataci ve formě masky.

Tip: Nejlepší je nanést masku místo krému večer před spaním nebo jako poslední krok ve vaší večerní rutinně a nechat působit po celou noc. Tak totiž fungují úplně nejlépe.

Pleťové vody

Pleťová nebo termální voda jsou zachránci! Dodají potřebnou vlhkost a rozhodně se nebojte sáhnout po nich nejen v létě, ale i v zimě. Příjemné jsou především během dne, kdy jste nalíčená a cítíte, že kůži chybí vláha. Nezničí make-up, osvěží a pomohou od nepříjemného pnutí.

Doplňky stravy

Nedávno jsem znovu začala užívat doplňky stravy a myslím, že mi to jen a jen prospívá. Mým současným favoritem je pupalkový olej, nedám na něj dopustit. Vyživuje pleť a vlasy a pomáhá i při menstruačních bolestech. Umí vážně zázraky!

3 (kopie)

Sledujte Karolínu na @okmakeup_karolina

Připravila: Kateřina Kuldová

Foto a text: Karolína Ondrašíková