BLOGERKA VYDALA PRŮVODCE PO NEJLEPŠÍCH PRAŽSKÝCH KAVÁRNÁCH..

Blogerka Veronika Tazlerová si splnila sen a vydala knihu Prague Coffee Guide! Chce lidem ukazovat místa, kde se budou cítit dobře a kde baristé dělají svou práci s láskou, ne jen pro byznys. V celém průvodci najdete 45 kaváren a texty jsou jak v češtině, tak v angličtině, aby sloužil i cizincům, kteří Prahu navštíví.

WEB: www.stylishcoffee.cz
INSTAGRAM: @veronikatazlerova

PRAGUE COFFEE GUIDE
První designový průvodce po těch nejlepších pražských kavárnách. #INSTAFRIENDLY

,,V pražských kavárnách jsem jako doma a troufnu si tvrdit, že dokážu objektivně zhodnotit jejich kvalitu i další faktory, které jsou (nejen) pro zákazníky důležité. Kavárny v jiných městech mám sice jakž takž zmapované taky, ale nechci si hrát na odborníka, pokud jsem je nenavštívila vícekrát. Proto Prague Coffee Guide!”

Jak dlouho jsi na knížce pracovala? Pomáhal ti někdo?
Celé to byl jeden velký punk. Jsem zvyklá vše plánovat a promýšlet do posledního detailu a tady to bylo přesně naopak.

Začátkem srpna mě oslovilo nakladatelství, zda nechci vydat knihu, ale že musí být za dva měsíce hotová. Na naši první schůzku jsem tehdy šla s přesvědčením, že si vyslechnu jejich návrh, ale tím to skončí. Jak už to tak ale u mě bývá, za tu hodinu, co jsme se o možnosti vydání knížky bavili, jsem vymyslela skoro celý koncept a naprosto se do něj zamilovala. A už nebylo cesty zpět – taková příležitost nešla odmítnout. Byla to pro mě obrovská výzva. Na knížce jsem pak pracovala každý den. Učila jsem se za pochodu a našly se dny, kdy jsem už jela z posledního a chtěla to vzdát… Ale kousla jsem se a knížka je na světě. Ten pocit je nepopsatelný.

Máš v ní spoustu krásných fotografií. Je to tvoje práce?
Díky blogování fotím prakticky každý den, proto mi je focení dost blízké. Ale vzhledem ke krátkému času, který jsem na vytvoření knihy měla, jsem musela vymyslet plán B – oslovila jsem vybrané kavárny a požádala je o pomoc. Dala jsem tak dohromady mé fotky a fotky zaslané kavárnami a co chybělo, jsem dofocovala společně s externí fotografkou během posledního měsíce.

 Kdy jsi začala pít kávu? Kdy ses do ní zamilovala?
Má cesta začala už někdy kolem deseti let, kdy jsem objevila kouzelné tlačítko na školním automatu. (To, co jsem tehdy pila, byl teda spíš cukr s kávovým aroma, ale budiž.) Pak přišla vlna ledových káv v krabičce s brčkem, následně fascinace řetězci a jejich obřími kávami plnými šlehačky a chemie a pak konečně kavárny třetí vlny, které jsem si zamilovala. Při gymnáziu jsem také pracovala jako baristka a moc hezky na to období vzpomínám.

Kolik kávy za den vypiješ?
Tak dvě, tři. Když je krize, zvládnu ale i kolem sedmi:)

A bude Coffee Guide 2? :)
O knížku je zatím velký zájem, tak doufám, že ano!

TIP: Veronika má na svém blogu www.stylishcoffee.cz dokonce mapu kaváren, která vznikla víc než před rokem a momentálně je v ní necelých sedm set (!) kaváren z celého světa. Mapu neustále aktualizuje, a to jak na základě vlastních zkušeností, tak za pomoci tipů od čtenářů nebo lidí z kávového světa. Je to její srdcovka, kterou na cestách I ona sama využívá.

Prague Coffee Guide lze sehnat ve všech velkých knihkupectvích, e-shopech i ve vybraných kavárnách. Nejjistější bude, pokud se zastavíte na www.stylishcoffee.cz a jedním kliknutím bude vaše!

FOTO: VERONIKA TAZLEROVÁ