3 dny v Amsterdamu s blogerkou Nikoletou

Chcete zažít prodloužený víkend plný dobrodružství? Od rušného města po pohádkovou přírodu? Tak neváhejte a přidejte si Amsterdam na svůj cestovatelský seznam! Instagramerka Nikoleta navštívila Amsterdam už podruhé a podělila se s námi o své tipy.

INSTAGRAM: NIKOLETAIVANKOVAM

Amsterdam je nezaměnitelným unikátem na mapě světa. Ne jen kvůli ikonickým fotografiím domečků, které fascinují lidi z celého světa. 

Jak se tam dostat..
Z amsterdamského letiště se nejrychleji a nejlevněji dostanete vlakem (cca za 15 min a lístky seženete na letišti), který vás doveze přímo do centra.

Po Amsterdamu jsme jezdili…
Po městě doporučuji chodit pěšky (nebo si půjčit kolo), protože tak máte nejlepší možnost prozkoumat všechny kouzelné uličky, malebné domečky a kanály, kterými je Amsterdam propojený.

Nesmíte vynechat…
Kromě coffeeshopů a červených uliček je město bohaté i na muzea a hsitoricky slavné umělce. Začněte například u nejvýznamnějšího a největšího muzea Holenska, Rijksmuseum. Nachází se v jižní části města na malebném a velkém náměstí Museumplein. Před ikonickým nápisem ,,I amsterdam“, který se nacházel přímo před Rijksmuseum, se už však nevyfotíte. V zimním období se tam nachází obrovské kluziště a stromeček, které jsou jako vystřihnuté z pohádkové knihy.

Musíte ochutnat..
NEJLEPŠÍ HRANOLKY NA SVĚTĚ! Vystáli jsme řadu (cca 15min) a ochutnali údajně nejlepší amsterdamské hranolky ,,VleminckX“ v centru města. A byly fakt výborné jak můžete vidět z mého výrazu. O sýrové omáčce se vám bude i zdát! Mňam!

Na procházku…
Určitě do mé nejoblíbenější časti Amsterdamu, čtvrti Jordaan, která je plná malých lokálních obchůdků, kavárniček a restaurací. Nachází se jen kousek od centra a tím pádem je i klidnější. Ještě jednou se mi před oči zobrazují ty kouzelné kanály, malebné uličky a nádherné perníkové domečky.

Večer zajděte na drink a na jídlo…
Jednoznačně do Foodhallen, což je krytý street food market a bar, kde panuje jedinečná atmosféra. Můžete tu ochutnat rozmanitou paletu jídel. Od tradičních holandských specialit až po azijské, indické či americké dobroty. Burger, ústřice, mořské plody, dim sum knedlíčky, masové koule, sushi, makronky… na co jen máte právě chuť! A mimo jiného vám připraví i skvělé gin tonicy! Ostatním labužníkům doporučím sledě s cibulkou a nakládanou okurkou. To jsme ochutnali ve stánku Frens Haringhadlel (mimo Foodhalen).

Musíte navštívit…
Určitě některé ze zábavných ,,muzeí”. My jsme navštívili známe interaktivní muzeum koktejlů ,,House od Bols”.

 Nezapomeňte…
Navštívit nejvíc ,,instagramové” místo Amsterdamu takzvané ,,gingerbread Houses on Damrak”. Tento ikonický pohled Amsterdamu se nachází na všech pohledech a profilech světových influencerek. Kouzelné místo je blízko hlavní stanice ,,Centraal Station” a věřte, že ten pohled nikdy nezestárne!

Ztraťe se..
Nejlepší je se ztratit v malebných uličkách Amsterdamu a obdivovat nádheru romantických kanálů a jednoduše nasávat tu kouzelnou atmosféru. Najdete se potom určitě na náměstí Dom, kde si dávejte pozor abyste zase ,,neztratili“ všechny peníze v nespočetném množství stylových obchodů! :D

Zvládnete to za 3 dny..
A hravě! Už teď se těším, že se tam někdy v budoucnu vrátím. Amsterdam je totiž město jako žádné jiné. Cestování je jednoduše ta nejlepší investice, která nás dělá bohatšími.

FOTO: archiv blogerky Nikolety
PŘIPRAVILA: Lucie Šumová