Coffee & Blogging

Kavárenský šum, velký šálek latte, počítač na stole a v hlavě spousta nápadů. Blogerka Marie nám potvrdila, že tvůrčí práce si žádá prostředí plné inspirativní atmosféry a často také litry kávy. ;)

Jaký byl tvůj hlavní důvod pro založení blogu? Přemýšlela jsi nad tím dlouho?

Přemýšlela jsem nad tím hrozně dlouho! Bála jsem se, jak to přijme mé okolí. Co na to řeknou kamarádi a rodina a jestli se mi třeba nebude někdo smát. Ono přeci jenom mít nálepku blogerka není jen tak. Bojuji s tím dodnes. Cítila jsem ale, že už mi nestačí pouze pár řádků v popisku na Instagramu. Chtěla jsem mít prostor, kde si můžu dělat, co se mi zachce.

Kde se ti nejlépe tvoří?

Nejlépe se mi dělá snad úplně všechno v kavárnách. Ať už se jedná o pracovní schůzky, učení na zkoušky, blogování nebo jen takové to „bytí“. Nejraději mám Café Letku v Praze na Letné. Ta atmosféra tam je prostě dokonalá.

Jsi organizovaný člověk, nebo vyznáváš teorii chaosu?

Já jsem velmi organizovaný typ. Všechno musím mít do puntíku naplánované a není dne, kdy nevím, co bych měla dělat. Všechno má jakýsi řád a pokud to řád nemá, jsem nejvystresovanější člověk na světe. Ale už jsem se s tím naučila žít a pracovat, takže teď už se stresuju opravdu mnohem méně.

V jakou denní dobu jsi nejproduktivnější? Jsi spíše ranní ptáče, nebo pracuješ dlouho do noci?

Rozhodně jsem ranní ptáče! Mám ráda, když je den dlouhý, a vždy mě mrzí, když spím o víkendu do devíti hodin. Den pak rychle uteče a já mám pocit, že jsem nic nestihla. Proto jsem nejproduktivnější dopoledne. Mám takovou teorii, že je to tmou. Když se setmí, přijde na mě večerní ospalá nálada a já nejsem schopná udělat už vůbec nic. V zimě, kdy se stmívá kolem čtvrté, se s tím žije opravdu těžce. :)

Jaký je tvůj tip na zachycení super streetstylové fotky? A co je na focení těchto snímků nejkomplikovanější?

Nejdůležitějším faktorem je podle mě nálada. Ať už špatná nebo dobrá, tak kreativní nebo hodně energická. Přijde mi, že na finálním vzhledu fotky je nálady vždy hodně patrná. A co je pro mě nejtěžší? Najít ochotného a hlavně trpělivého fotografa. :) Můj kluk už to teď zvládá docela obstojně, ale začátky byly velmi krušné.

Máš oblíbenou aplikaci na úpravu fotek?

Miluju VSCO!

Kdybys musela celý měsíc nosit jeden outfit, z čeho by se skládal?

Těžká otázka… Asi by to byly culottes, mé milované bílé tenisky Puma, pruhovaný top a džínová bunda.

Jaké jsou tvé ranní rituály, bez kterých si neumíš představit začátek dne?

Můj základní ranní rituál je rozhodně snídaně! Bez ní neodcházím z domu… Tedy pokud na ni nejdu do kavárny. :) A také ranní maska od Havlíkovy přírodní apotéky.

A jak vypadá „Breakfast of Champions by Mnerad“?

Hodně ovoce a ovesná kaše nebo lívance. Ty bych mohla jíst opravdu pořád.

Jaké jsou tvé tři guilty pleasures?

Ordinace v růžové zahradě, Milka a Oreo.

Bez jakých produktů z dekorativní kosmetiky se neobjedeš?

Bez mé nejoblíbenější řasenky Volume Reveal od Bourjois (mám už páté balení), pak bez něčeho na obočí a také bez výrazné rtěnky. Poslední dobou mám ráda ty od značky Smashbox. Vydrží toho opravdu hodně.

A na závěr nám prozraď, jaké jsou tvé cestovatelské sny a plány…

Bali! Kolegyně v práci o něm básnila tak dlouho, až mě nakazila a prostě tam potřebuju jet. Kvůli kultuře, jídlu, meditaci.

Buď, anebo…

Americano x Latte

Latte

Açai Bowl x Avotoast

Avotoast

Red lips x Smoky eyes

Rozhodně red lips

Converse x Stan Smith

Puma Creepers ;)

Paříž x Berlín

Paříž

Připravila: Kateřina Kuldová

Foto: Marie Neradová