Blogerka otevřela vlastní kavárnu v Praze!

Beauty blogerka Vierka Dušková si otevřela s přítelem vlastní kavárnu Lights Coffee v Praze. Při studiu farmacie se věnovala vizážistice a také vystřídala více brigád, například beauty asistentku v parfumérii nebo práci ve výrobě výživových doplňků. Po skončení školy a návratu z Toskánska, kdy hledali prostor pro kavárnu, tak pracovala v laboratoři v lékárně. Na konci června přivítali první zákazníky a teď můžete Lights Coffee navštívit i vy!

Instagram: @kesulatko
Blog: www.mynewbeautybook.blogspot.com

 1. Snila jsi už dříve o vlastní kavárně?

O vlastní kavárně jsem předtím nepřemýšlela. Věděla jsem, že by se mi líbilo mít něco vlastního, ale nevěděla jsem, kterým směrem se budu přesně ubírat.

 1. Jak to celé vzniklo? Kdy vás s přítelem napadlo, že si otevřete kavárnu?

Minulý rok v létě jsme byli s přítelem na měsíc v Toskánsku, kde jsme pracovali jako dobrovolníci. Oba dva jsme právě skončili vysokou školu a uvažovali jsme, co dál. Já jsem studovala farmacii, David politologii, ale zatím jsme v oboru pracovat nechtěli. Jednoho dne tam přišel nápad otevřít si vlastní kavárnu. A protože jsme měli v Itálii hodně času, začali jsme vymýšlet, jaká naše kavárna bude. A po návratu už jsme se pustili do realizace. Než se povedlo zařídit vše, abychom mohli otevřít, uběhl skoro rok.

 1. Co na tom bylo nejtěžší?

Jednoznačně nejtěžší bylo najít vhodný prostor. Představovali jsme si, jak po návratu z Itálie začneme s hledáním a do konce roku kavárnu otevřeme. To byla bohužel velmi naivní a nereálná představa. Vyhovující prostor jsme navzdory každodennímu hledání našli až v únoru a i když jsme měli spoustu věcí už předvybraných, tak trvalo další tři měsíce, než se podařilo všechno zkompletovat a otevřít.

 1. Byl někdo, kdo vám na začátku podnikání rozmlouval?

Samozřejmě se v našem okolí našli i lidé, kteří o našem nápadu nebyli úplně přesvědčeni. Většinou však z obavy, aby to vyšlo. Ale v drtivé většině jsme se setkali s podporou.

 1. Jak vypadá tvůj běžný den?

Kavárnu v běžný den otevíráme v 8:00, takže vstáváme okolo 6:30, nasnídáme se, připravíme a jdeme do kavárny. Tam jsme až do zavření a po úklidu si buď připravíme nějaký odpočinkový program nebo vyrazíme někam ve městě.

 1. Máte někdy zavřeno?

Protože nabízíme i brunch, tak jsme nechtěli zavírat přes víkend, ale aspoň jeden den volna jsme potřebovali a zvolili jsme pondělí.

 1. Jak nejlépe naložit s volným dnem?

První týdny po otevření jsme pondělky využívali vždy na řešení věcí v souvislosti s kavárnou. Teď už se nám konečně daří udělat si volno a jet na celý den na výlet. Jeden den sice na výlet do zahraničí nestačí, ale aspoň máme příležitost objevovat krásy Česka!

 1. Musíš být velký milovník kávy! Kolik kávy za den vypiješ?

Kávu jsem začala pít až na vysoké škole, ale tím, že mám kamarády skvělé baristy, tak jsem rychle poznala výběrovou kávu a postupně se začala rozkoukávat v tomto kávovém světě. A kolik kávy denně vypiju? Asi byste čekali vyšší číslo, ale obvykle dvě nebo tři.

 1. Co všechno v Lights Coffee nabízíte?

Důležitou součástí naší nabídky je kromě kávy a jiných nápojů i brunch, který nabízíme až do 14:00. Odpoledne si zákazníci mohou pochutnat na hummusu nebo něčem sladkém. V nabídce máme i cider a pivo od menších českých výrobců.

 1. Proč by měl Lights Coffee každý navštívit? Čím jste jiní?

Jedinečný na naší kavárně je její koncept. Od začátku jsme chtěli, aby kavárna nedělala radost jen těm, kdo ji navštíví, ale i těm kdo to potřebují. Proto jsme se rozhodli, že z každé účtenky půjde fixní částka 10 Kč na konkrétní charitativní projekt. Tímto způsobem jsme už stihli podpořit onkologicky nemocné děti a psy v útulcích.

 1. A jak vypadá tvá oblíbená snídaně?

Na snídani si vybírám většinou něco sladké, takže lívance, francouzské toasty, banánový chléb… a samozřejmě dobrá káva k tomu!

Kavárna nedělá radost jen těm, kteří ji navštíví, ale i těm, kteří to potřebují. Z každé účtenky jde fixní částka 10 Kč na konkrétní charitativní projekt. Tímto způsobem už stihli podpořit onkologicky nemocné děti a psy v útulcích.

Navštěvte Lights Coffee i vy!
Legerova 33, Praha 2
ÚT–SO 8:00–18:30, NE 9:00–17:00