INSTA WORLD: #CoffeeTime

alfred

Cappuccino s nadýchanou pěnou, kterou zdobí zapeklitě komplikovaný motiv – jsme jediní, komu magie „dekorované pěny“ zůstává utajena a do nejdelší smrti baristický um nepochopí? Latte s mandlovým mlékem. Černočerné americano v sněhobílém šálku. Minimalistické i hřejivě útulné interiéry kaváren. Nápaditými grafickými vzory zdobené to go kelímky…

Asi není nutné pokračovat. Všem je už jasné, že hravě zvládáme trávit dlooouuuhé hodiny jak v kavárnách, tak pečlivým studiem instagramových účtů, které jakkoliv souvisejí s kávou. Jsme totiž kavárenský povaleč tělem i duší. Máme to v DNA a genům neporučíš ani je nepředěláš. (Cože? Zní vám to snad jako záměrná výmluva, která má ospravedlnit naše nehorázně vysoké účty za kávu? Jak vás to jen mohlo napadnout??)

Na naši obranu (neboli výmluva číslo dva) – v kavárnách se nám zkrátka a dobře lépe pracuje, lépe tvoří, ideálně relaxuje, čerpá inspirace a nejraději zde s kamarádkou dumáme nad zásadními životními otázkami jako „koupit, či nekoupit nové jarní boty, to je, oč tu běží“.

S nemenším entuziasmem, s jakým se věnujeme popíjení tohoto (kapánek návykového) nápoje, se také zaměstnáváme prohlížením kávových Instagramů z celého širého světa. Kdepak, není denní doby, která by byla této aktivitě nepříznivá, a to platí dvojnásob, když jde o kávu virtuální. Instagram se stal rájem pro všechny, kdo s námi tuto zálibu sdílejí, a vzhledem k téměř 61 milionům použití hashtagu #coffee nás evidentně není málo. :)

Naši aktuální #InstaCoffee favorité jsou…

@butlerbakeshop

PicMonkey Collage-3

@alfred

PicMonkey Collage

@arkcoffeeco

PicMonkey Collage-2

@melodyjoyco

PicMonkey Collage (kopie)

@kessara

PicMonkey Collage-4

Které kávové Instagramy patří mezi vaše vyvolené? V tomto případě není inspirace nikdy nazbyt!

P.S.: Brzy sepíšeme i seznam našich oblíbenců z českých luhů a hájů. Stay tuned. ;)


Text: Kateřina Kuldová

Foto: opening image via @alfred / other images via featured Instagram accounts