RECEPT: BOŽSKÉ LÍVANCE

Zdravá strava je důležitá, ale… vyvážená strava je ještě důležitější! A vyvážené stravování znamená dopřát si čas od času nějakou tu guilty pleasures. ;) Co byste řekli na odměnu ve formě úžasných sladkých lívanců?! Naše odpověď je ANOOO a jdeme hned vyzkoušet recept od Moniky z blogu Monnul.


“Tyto lívance nejsou zrovna příkladem nejzdravějšího životního stylu, ale když jsem u rodičů, přimhouřím oči a uvařím něco, co bude chutnat všem. O tom to přeci je!”

Lívance zdobené ovocem

Pro 4 osoby

Budete potřebovat:

150 g hladké mouky, 50 g pohankové mouky, 1 lžičku kypřícího prášku, 1 lžičku mleté skořice, 250 ml mléka, 2 vejce, špetku soli

Postup:

Smíchejte všechny suché ingredience dohromady a postupně přídávejte rozšlehané vejce s mlékem. Hotové lívance podávejte dle chuti s marmeládou, jogurtem, čerstvým ovocem, medem. Fantazii se meze nekladou!

Můj tip: Omáčka z mraženého ovoce

Zmražené ovoce dejte do kastrůlku. Já použila jen borůvky, ale kombinace lesních plodů a malin je také výborná. Celé tajemství je v tom, že půl hrnečku vody smícháte s lžičkou kukuřičného škrobu. Tekutinu přilijte k ovoci, přiveďte k bodu varu, nechte zhoustnout a dle chuti oslaďte třtinovým cukrem.

Připravila: Kateřina Kuldová

Recept a foto: Monika Křenová (Monnul)