Jak si udělat HEZKÝ PIKNIK

podle Hell Navrátilové

S přicházejícím teplem přichází i období, kdy jsem nonstop venku. Být v tuhle dobu zavřená v kavárně není nic pro mě a když mám chuť na kávu nebo něco dobrého, hledám zásadně podnik se zahrádkou. Úplně nejlepší možnost je, udělat si piknik. Jak si ho udělat co nejhezčí?

  1. Místo: Nejvíc zbožňuji opuštěné louky s výhledem a protože bydlím na vesnici, není to tak těžký, takovou opuštěnou louku najít. Tam bych mohla strávit třeba celý den.

  2. K pikniku neodmyslitelně patří piknikový koš. Přiznám se, že sama ten klasický nemám a myslím si, že si člověk naprosto vystačí s klasickým košem, třeba s tím na houby!

  3. Co nesmí chybět je deka i a čím větší tím samozřejmě lepší, protože co je víc, než si lehnout na deku a koukat nahoru na nebe? Pro větší pohodlnost doporučuju vzít s sebou i polštáře.

  4. Nádobí. Neumím si představit, že bych tahala v koši porcelánové talíře nebo skleněné skleničky, miluju alternativu papírového nádobí. Dnes už máme na výběr i fakt krásný designy se kterými uděláme mnohem větší parádu.

  5. Piknik bez jídla prostě není piknik!

V létě ujíždím na všem čerstvým, takže ovoce a zelenina, to je moje!

Už jste si zkusili napíchat ovoce na párátka? Vypadá to hrozně hezky, je to praktické a výborné. Nejlepší jsou k tomu bobuloviny: borůvky, hroznové víno, jahody, maliny.. Napícháte na párátka a šup s tím do pusy.

Protože miluji vůni bazalky a rajčat, nejlepší jídlo je pro mě Caprese. Doporučuji jednodušší variantu. Hlavní roli tu zas hrají párátka, kde si napícháte na střídačku rajče, bazalku a mozarellu a máte hotovo.

Kdyby nás přepadl na pikniku hlad a tyhle chuťovky by vás nezasytili, doporučuji tortillu na všechny způsoby. Opět nejjednodušší ale nejlepší je, když si pomažete tortillu pomazánkovým máslem, dovnitř dáte šunku, sýr a hromadu zeleniny. Je to hrozně fresh a fakt dobrý.

A protože k jídlu patří i pití, mým letním favoritem jsou cidery a za mě vyhrává Frisco. Novinka Frisco s příchutí Spritz je moje letní must have plus možnost, že se vyrábí už i v plechovkách je na piknik úplně ideální.

Doufám, že si hezké dny venku umíte užít s kamarádkami a pikniky prožíváte stejně jako já! Vaše Hell