Jak na harmonický životní styl

Ty na první pohled nejobyčejnější a nejvíce „samozřejmé“ maličkosti dokáží s naší psychikou zázraky. Dodají pocit klidu a sníží stres. Zeptali jsme se blogerky Karol, co zaručeně zlepší náladu jí.

1. Úsměv

Každý ho bere jako běžnou věc. Ale na ulici v poslední době vídáme čím dál tím víc lidí, kteří upřeně hledí do mobilu nebo do země a rozhodně se neusmívají. Já sama ho k životu potřebuju a usmívat se na lidi kolem sebe je pro mě samozřejmostí. Zpříjemním tak den nejen sobě, ale i ostatním. Nezapomínejte se usmívat, vždyť je to jedna z nejkrásnějších věcí na světě!

2. Cvičení

Po probuzení ráda chvíli ležím v posteli a jen tak přemýšlím. Když už mám chuť vstát, moje tělo potřebuje pohyb. Po ránu mám nejraději jógu nebo krátké domácí cvičení. Když den začnu pohybem, hned je pak všechno veselejší a snadnější.

3. Práce

Dělám, co mě baví. To je základ spokojené kariéry. Samozřejmě, že mě pracovní povinnosti občas pořádně štvou, ale pak si o to víc vážím dnů, kdy vytvářím to, co mě naplňuje. Práce zabírá podstatnou část našeho dne, takže je důležité, aby nás opravdu bavila. A když potřebuju oddech, poslouchám hudbu. Ta mi vždycky dodá ztracenou energii.

4. Přátelé

Sestra a mí nejbližší jsou pro mě jednou z nejdůležitějších věcí na světě. I když na ně nemám čas každý den, snažím se pravidelně vyšetřit si alespoň chvilku, abych je viděla. Někdy je času stráveného s mými blízkými méně, jindy více, ale o tom balanc je, ne?

5. Self-Care

Péče o sebe… Jsem žena a ráda si najdu čas jen a jen pro sebe. Někdy s maskou na obličeji nebo na manikúře, jindy s knížkou nebo Cosmem, s dobrým jídlem a kávou, často venku v přírodě. Pečovat o sebe je nesmírně důležité a vždy mi to také připomene, že pro psychickou rovnováhu je zásadní vytvořit si chvíle, kdy je mobil zakázané slovo.

Foto a text: Karolína Šramlová

Připravila: Kateřina Kuldová