3 DNY V MILÁNĚ

Miláno není zas tak velké město a skoro vše je situováno v jeho centru, takže prodloužený víkend je úplně ideální! Co nám doporučuje blogerka Tereza Čencová?
Instagram: @terez_brunettie

Blog: www.brunettie.com


BYDLELI JSEM V…
Hotelu B&B Cenisio Garibaldi, který byl i se snídaní cenově dostupný a z pokoje jsem měla nádherný výhled. Nejlepší byla vzdálenost od centra – před hotelem je zastávka a od ní je to jen 15 minut k Duomo di Milano.

PO MILÁNĚ JSME JEZDILI…
Hodně jsme toho nachodili pěšky, ale koupili jsme si 3denní ticket, který vyšel asi na 10euro a jezdili jsme tramvají. Funguje tu i Uber.

NESMÍTE VYNECHAT…
Duomo náměstí jako takové, prostě se tam jen zastavte a zažijte tu atmosféru. Přes náměstí si nemůžete nechat ujít procházku luxusní nákupní galerií Galleria Vittorio Emanuele II, na začátku které dělají božskou zmrzlinu! Vystojíte si na ni sice frontu, ale stojí za to.

OBLÍBENÁ ZMRZLINA…
Žlutý meloun, čokoláda a borůvka, strašná lahoda!

MUSÍTE VIDĚT..
Muzeum Leonarda da Vinciho! Vstupné stojí 12eur a nebudete litovat. Stojí za to vidět jeho návrhy v životních velikostech.

NA PROCHÁZKU…
K pevnosti Castello Sfozesco, která je schovaná v krásném parku uprostřed Milána.

DECHBEROUCÍ VÝHLED…
Je ze střechy Duomo di Milano. Až budete mít výhledu dost, přesuňte se výtahem nebo pěšky do hlavní síně katedrály. To je teprve nádhera!

NEZAPOMEŇTE…
Na patřičný oděv – zahalená ramena a kolena.

VEČER ZAJDĚTE NA DRINK…
Do slavného Cinzano baru a užijte si výhled na osvětlenou Dumo di Milan.

ZVLÁDNETE TO ZA 3 DNY
….a hravě!