BACK TO SCHOOL S BLOGERKOU NICOLE

kde_nejradeji_pracuji

Září neznamená pouze start nového školního roku. Symbolizuje změnu sezón, nové začátky a plány, je obdobím, které je plné knih, čistě bílých bloků, jež se během prvních dnů babího léta začnou zaplňovat myšlenkami, nápady a sny. A jak první podzimní měsíc tráví Nicole z blogu Stylish White Rabbit? Kde nejraději tvoří a čerpá inspiraci, jak vypadá její sobota snů?

profilove_foto

Tvůj blog je originálně a velmi nápaditě psaný – často využíváš psaní ve 3. osobě – alter ego stylového králíka. Jak se toto tvoje druhé já zrodilo?

Byl to naprosto spontánní nápad. Když jsem byla malá, hodně jsem kreslila. A pak jsem najednou přestala. Studujíc školu, která mě sice bavila, ale nenaplňovala, chtěla jsem tvořit, být kreativní, chtěla jsem okolí ukázat svůj pohled na svět. A tak vznikl blog stylového bílého králíka. Myslím, že jednou při společné večeři v kuchyni. Ještě v noci jsme to s přítelem spustili a tak se stalo, že králíkovy příhody nečte jen okolí, ale spousta dalších, o kterých se mu ani nesnilo. Vidíte? Už zas povídám ve 3. osobě.

Kde nejraději studuješ a tvoříš příspěvky na svůj blog?

Doma je doma. A to ať už u nás na Šumavě, kde si ráda večer vylezu na rozpálenou střechu a tvořím, nebo v našem bytě v Praze, kde si buduji workspace snů.

skolni_nezbytnosti

Posloucháš při psaní a učení hudbu?

Při učení potřebuji ticho a klid, při psaní článků si ráda pustím Låpsley, Oh Wonder, playlisty od Majestic Casual, nebo si skládám své vlastní playlisty – mám předplacené Spotify, a tak hudbu poslouchám nejen při práci, ale i na cestách.

Z čeho čerpáš inspiraci?

Oblíbila jsem si Instagram. Když se ho naučíte správně používat, může být velkým zdrojem inspirace. Často si připínám fotky na Pinterest, kde se inspiruji od světových streetstyle fotografů a bytových designerů. Poslední dobou se ale setkávám se spoustou inspirativních lidí, kteří se přirozeně zdrojem inspirace stávají. A příroda, ta mi dává prostor pro nové myšlenky. Tam se vždy schovávám, když je toho na mne moc.

batoh_nebo_taska

Jsi organizovaný typ, nebo vyznáváš teorii chaosu?

Jsem schopná si knihy seřadit podle abecedy a šatník podle barev, v mé kuchyni má každá věc své místo. Nicméně chaos miluji. Myslím, že každý potřebujeme trochu od každého.

Jsi ranní ptáče, nebo ponocuješ?

Jak kdy. Nejraději vstanu v šest a mám spoustu času sama pro sebe, než se můj kluk vzbudí. Často tomu ale povinnosti nepřejí a ze mě se stává spíš noční sova než ranní ptáče.

Kde nejraději relaxuješ?

V přírodě. Jsem sice nohama ve městě, ale v myšlenkách se toulám po lesích.

priroda_vylety_relax

Je sobota a nečekají tě žádné povinnosti, jak ji strávíš?

Na Jiřáku nakoupím ovoce a kvítí, připravím brunch. Ve volné chvíli si skočím na zmrzlinu do Zmrzlináře a poté vezmu batoh, polaroid, foťák a utečeme s mým klukem někam do lesů hledat zatopené lomy. Večer na střeše pozorujeme hvězdy…

Jaké knihy si s sebou vezmeš na pustý ostrov?

Vystačila bych si s knihami od pana Kundery.

Máš oblíbenou literární postavu?

Blanku z Medúzy od Jarmily Loukotkové, ta mě donutila změnit život a já tak poznala svého Lukáše. Elizabeth z Pýchy a předsudku a Holly ze Snídaně u Tiffanyho. Myslím, že vždy když čtu knihu, mám v ní svého oblíbence.

outfit

Jak podle tebe vypadá ideální “školní outfit”?

Pruhované triko, huňatý svetr, brýle na očích a velká taška, do které se vejdou všechny nezbytnosti.

Popiš svůj styl 3 slovy.

Růžovo-olivově-šedý, hravý a jen a jen můj.

Jaké jsou tvé 3 guilty pleasures?

Čtení knih do čtvrté ranní, créme brulée od mámy a těstoviny na všechny způsoby.

outfit3

MINIDOTAZNÍK

Minimalistka x maximalistka?

Minimalistka, co někdy ráda trochu kýče.

Batoh x kabelka?

Batoh.

Káva x ovocný fresh?

Káva po ránu, odpoledne ovocný fresh.

Jóga x běh?

Jedině jóga.

Drink v baru x pohodový večer doma?

Večer doma ve dvou nebo s knihou.

snidane

Sledujte Nicole na Stylish White Rabbit a na @nicolekudelkova

Připravila: Kateřina Kuldová

Foto: Stylish White Rabbit