Bude to TO NEJVĚTŠÍ, co jsem kdy udělal!

Blogerka Káťa vyzpovídala Mikolase Josefa, nejen co se týká jeho práce. Dosáhl historicky nejvyššího umístění České republiky na Eurovision Song Contest 2018! Změnil ho úspěch? A jaký dárek chystá pro své fanoušky k Vánocům?

Vychází ti v pořadí pátý singl, řekneš nám o něm něco? Byl jsi jako v předchozích singlech autorem i producentem?

Ano, i u Me Gusta jsem jak autorem, tak producentem. Poprvé ale nejsem sám. Spolupracoval jsem na tomto tracku se dvěma lidmi. Jeden z nich je Joacim Persson, druhý Sebastian Arman a většina písně byla nahrána ve Vídni. Zbytek u mě v homestudiu. Jsem fanoušek latino kultury a vlivu této komunity na pop-scénu. To asi zásadně ovlivnilo kreativní proces u Me Gusta.

Čím se inspiruješ? Kde hledáš nové podněty? Je pro tebe, jako pro hodně jiných umělců inspirací třeba láska?

Upřímně jsem nikdy moc inspiraci a ani to, odkud přichází, neřešil. Díkybohu mám zatím z čeho brát a to doufám, že se nezmění. Jinak myslím, že vztahy hrajou zásadní roli v tvorbě snad každého umělce.

Svou kariéru máš tvrdě vydřenou. I když už své místo na výsluní máš, ví se o tobě, že jsi pokorný a milý kluk. Změnil tě nějak úspěch?

Děkuji, jsem po tolika letech rád, že přišel. Dělal bych dneska asi už něco jiného, kdyby nebylo toho, co se stalo za poslední rok.

Jaké technologie ti pomáhají při tvorbě? Zajímáš se o nové technologie?

S mojí tvorbou je spojeno mnoho technologie. Konec konců spoustu času trávím ve studiu a tam je to pouze o technologii. Ta už je dnes v mnohém dostupnější než dřív. Díky ní je i tvorba hudby v mnohém jednodušší.

Jsi tváří žhavé novinky HUAWEI NOVA 3. Ví se, že s ním máš nekonečno možností na selfie. Děláš si často selfie?

Myslím, že pokud je člověk na Instagramu, asi se nevyhne tomu, že si otočí kameru do selfie módu. Hlavně když chce něco sdělit fanouškům. Takže ano, skoro pořád.

Co říkáš na vychytávky, které telefon má? Které z nich využíváš nejvíc?

Já jsem hlavně fanda toho, když je telefon kompatibilní s nahrávacími programy a usnadní mi práci. Je rychlý, baterka vydrží hrozně dlouho, a to i přes to, že neustále volám a celkově mě baví. Baví mě měnící se plochy, otevírání na prst z druhé strany telefonu a mnoho dalších věcí.

Kolik času trávíš na sociálních sítích? Umíš si ještě představit žít bez nich?

Čím více je používám, tím více si přeji žít bez nich. Kdybych to nedělal pro své fanoušky, vůbec bych tam nebyl.

Blíží se Vánoce, tvoji fanoušci už ví, že od tebe dostanou dárek v podobě nového singlu. Jak se vůbec chystáš Vánoce trávit ty?

Největší dárek asi bude koncert, který bude po 8 letech mým prvním. Proběhne ‪3. 4. 2019 a bude to to největší, co jsem kdy udělal. Na další singl se také mohou fanoušci těšit a doufám, že Vánoce budou v klidu a bez práce!

FOTO: IVAN KAHÚN, ARCHIV MIKOLASE JOSEFA