Být šťastná není klišé

Užívat si letmé okamžiky jako je ranní běh, výborná a klidná snídaně, chvíle s přáteli a rodinou; tvořit, co nás naplňuje… Souhlasíme s blogerkou Gabrielou, že to nejsou laciné fráze, ale to nejdůležitější, co máme.

Existuje místo, které v tobě vzbuzuje kreativní energii?

Nejvíce nápadů na nové příspěvky přichází při běhání, na výletech, ale i ve sprše. Kdykoli se mi v hlavě zrodí zajímavá myšlenka, sahám po telefonu a zapíšu si ji. Mobil mám v podstatě zaplněný úryvky textů do článků a inspirativními obrázky. A od té doby, co jsem se přestěhovala do Prahy, nejlépe se mi píše ve vlaku po cestě domů do Hradce Králové.

Sleduješ nějaké blogy a profily na Instagramu pravidelně?

Kenzu sleduji už sedm let a nevynechala jsem jediný její článek. Kromě ní ale miluji také Mariannu a Johannu. Na Instagramu mi zase nesmí uniknout žádná fotka Josie a Carloty. Tyhle mladé influencerky mají osobitý styl a jejich profily jsou kouzelné.

Která žena tě inspiruje nejvíce?

Je to právě švédská blogerka Kenza Zouiten. A to nejen co se módy týká, ale především proto, že je to silná žena, která si plní své životní sny, vybudovala vlastní značku a nenechá se zastavit bariérami, které jí do cesty život postaví.

Co ti zlepší náladu, když máš špatný den?

Vlogy od Zoelly! A pak také každý song od norského hudebníka Kyga. Jeho tvorba je tak optimistická, že mě okamžitě naladí na „happy vlnu“.

Máš své rituály, bez kterých si neumíš přestavit ráno?

Rána miluji, jsou to malé nové začátky a je jen na nás, jak s nimi naložíme. Proto se vždycky snažím udělat si je co nejhezčí – vstát s předstihem a dát si velkou zdravou snídani, abych měla dostatek energie. U té si většinou pročítám oblíbené blogy.

A jaká jsou tvá beauty tajemství a kosmetické produkty, které bychom určitě měli znát?

Můj nejdůležitější beauty rituál, který se snažím dodržovat, je vlastně úplně jednoduchý a hodně levný – osm hodin spánku a dostatečný pitný režim. Zaručená kouzla, která fungují vždy. Z kosmetiky nedám dopustit na finskou značku Lumene a na české přírodní balzámy a masky na obličej Luuc cosmetics. 

Co bys mohla jíst každý den?

Jablko! A pak rozhodně těstoviny. Když jsem byla malá, měli jsme je doma snad obden. Teď ujíždím na těch z Cook&Look (restaurace v Hradci Králové, pozn. red.)

Jaké místo, kdekoliv na světě, bychom měli navštívit?

Jardins de Mossèn Costa i Llobera neboli kaktusový ráj v Barceloně. Najdete ho po cestě z centra Barcelony do Castell de Montjuïc. My na něj se sestrou narazily úplně náhodou a ta krása nám vyrazila dech!

Máš nějaké zatím nesplněné cestovatelské sny?

Mým největším snem je Skandinávie. Je to trochu paradox, protože miluju léto a teplo, ale Finsko a Švédsko mě láká už od malička. Moc se mi líbí životní styl Skandinávců, ráda bych viděla tamější přírodu a naživo si poslechla švédštinu, která mi připadá hrozně roztomilá.

Dokážeš si představit svůj život za pět let?

Pro mě je nejdůležitější, abych byla zdravá a šťastná. I když se to může zdát jako klišé, je to prostě pravda. Pokud ale toto pominu, ráda bych měla práci, která mě bude naplňovat, a kolem sebe stále tak skvělé přátele, na které se můžu spolehnout, jako mám nyní.

Jaká je tvá definice štěstí?

Být spokojená sama se sebou, obklopovat se správnými lidmi a radovat se z maličkostí. Podle mě můžeme být šťastnější, když se oprostíme od materiálních věcí a naučíme se vnímat sílu okamžiku.

BUĎ, ANEBO…

Granola s ovocem x Avotoast

Avotoast. Ale nejlépe obojí. A k tomu ještě croissant!

Paříž x Londýn

Londýn. Obě místa mám ale na svém travel wishlistu. Paříž ideálně někdy na jaře a Londýn před Vánocemi.

Jóga x Běh

Běh. Při ničem jiném si tolik nevyčistím hlavu jako při běhu.

Pretty Little Liars x Stranger Things

Stranger Things. PLL jsem ani nedokoukala do posledního dílu. Zato Stranger Things jsme se sestrou hltaly až do poslední vteřiny!

Kit Harington x Adam Driver

Kit Harington. Ale oba jsem si musela vygooglit. :)

Foto: Gabriela Krejcarová

Připravila: Kateřina Kuldová