#HAPPYLIFE BY DOMINIKA

DSC03944

„Mějte se ráda, to je základní ingredience štěstí,“ radí blogerka Dominika (D Blog). Ale jak tohoto nesnadného cíle dosáhnout? Odpovědi najdete v rozhovoru!

Processed with VSCO with a6 preset

Jaká je tvá vlastní definice zdravého a vyváženého životního stylu?

V této době se každý z nás denně setkává s „návody“, jak bychom měli jíst, jak se správně hýbat, ale dost často se zapomíná na to, že psychická rovnováha, zdravé sebevědomí a zdraví celkově jsou ještě důležitější. Společnost, ve které nyní žijeme, nám ukazuje vyretušované modelky, které tak ve skutečnosti nevypadají, a na Instagramu na nás vyskakují samé dokonalé a vypracované holky. Myslím si, že každý z nás z toho může mít poškozené sebevědomí, jak holky, tak kluci. Bojovat se všemi nároky a očekáváními je strašně náročné a vyčerpávající. Takže všeho s mírou, a hlavně buďte šťastná a mějte se ráda!

P1133619

Jsi pozitivní člověk a sálá z tebe dobrá energie. Jaký je tvůj návod na udržení veselé nálady?

Tohle není věc, kterou bych se naučila ze dne na den. Hodně mi pomohla moje nejlepší kamarádka Ditta (z blogu Ditta Zavrell). Naučila mě, že na některé věci se lze dívat i jinak, než si všichni myslíme. Díky tomu jsem se odstřihla od všech lidí, kteří ze mě vysávali energii a kteří mi nic nedávali, přestala jsem řešit blbosti a ve všem se snažím najít něco dobrého.

Jelikož pravidelně sportuješ, nemůžeme se nezeptat: Co tě motivuje?

Motivací jsem především já sama sobě. Ale také chci být inspirací i pro ostatní, a tak pomoci změnit jejich návyky a to, jak se na pohyb koukají. Jde to totiž i zábavně! Hlavně ale cvičím, protože mě to baví, a když se hýbu pravidelně, cítím se daleko lépe.

IMG_5041

Už přes rok jsi veganka. Co tě k této zásadní změně stravování přivedlo?

Než se tak stalo, byla jsem dva roky na striktní paleo stravě, takže samé maso, vajíčka a zelenina. Po nějaké době se mi ale maso znechutilo a byla jsem nešťastná. Má kamarádka mi nenásilnou formou podsouvala veganství, až jsem se z ničeho nic rozhodla tento druh stravování na měsíc zkusit. No, a už je to rok a tři měsíce.

P1093377

Představ si dokonalou „snídani šampionů“. Jaký obrázek máš před očima?

Probudila bych se se svými nejlepšími kamarády ve vile s výhledem na moře (haha). A nebyla by to jenom snídaně, ale pořádný brunch s kupou ovoce, açaí bowls, avotoastů, banánových chlebů, hash browns, to vše doplněné výbornou kávou s Nemlékem a čerstvými ovocnými šťávami. Kiddin’, stačili by mi jen ti kamarádi! :)

IMG_3122

Jaké jsou tvé 3 guilty pleasures?

Nad tím jsem nikdy nepřemýšlela! :) Stravuji se tak, abych si jídlo nevyčítala, nedělá mi to psychicky dobře. Klidně si dám dort, ale zvolím buď jeho zdravou variantu (nezdravé jídlo nevyhledávám a nemám na něj ani chuť), nebo sním jen půlku, anebo si jdu večer zaběhat. Takže žádná „guilt“, ale jen pleasures. ;)

Jsi velmi aktivní na sociálních sítích, staly se pro tebe Insta Stories a Snapchat přirozenou a nedílnou součástí každodenního života?

Dobře si vzpomínám na dobu, kdy jsem se styděla mezi lidmi cokoliv na Snapchat nahrávat, ale teď už mi to přijde stejně normální jako fotit si jídlo v restauraci, a tak nějak se bez toho nemůžu obejít. Ani si nepamatuji, kdy by se mi stalo, že bych jeden den na Stories něco nepřidala. Mám oba dva kanály (Stories i Snapchat) strašně ráda a myslím, že to všem influencerům přidává na autenticitě.

 P1133441

INSTA TOPS

Blogerky, které tě inspirují…

Janni Delér a Kenza Zouiten.

Tři nejoblíbenější Instagramy…

@ditta.z, @brixinka, @kitchenandthecity.

Kdokoliv – z celého světa – s kým bys ráda zašla na kávu…

S @marcusvaleur a s ostatními z #TeamOverKill.

PB294051

Připravila: Kateřina Kuldová

Foto: Dominika Pokludová (D Blog)