INSTA WORLD: NEJLEPŠÍ CESTOVATELSKÉ ÚČTY

Uznáváme, že cestovat IRL je rozhodně větší zážitek, ale ponořit se čas od času do říše travel Instagramů ještě nikomu neublížilo. ;) Naopak, inspiraci, kam se vydat, nasajete rozhodně spíše díky těmto snímkům, než z bádání v průvodcích.

A jaké účty sledovat? O své nejoblíbenější se s námi podělila Šárka z travel blogu Active Curls.


Já osobně jsem si Instagram velmi oblíbila, a to nejen kvůli sdílení mých vlastních fotografií, ale také díky získávání inspirace od jiných lidí.

Hned na začátku bych ráda zmínila, že na Instagramu můžete najít mnoho úžasných cestovatelských účtů, takže si asi dokážete představit, že není úplně jednoduché vybrat ty úplně top. I přesto si však myslím, že následující profily by podle mého oka a vkusu měly být řazeny do předních řad žebříčku. Jsem si více než jistá, že vás tyto fotografie donutí popřemýšlet o tom, kdy zase podniknete další cestovatelské dobrodružství! ;)

Takže, pohodlně se usaďte a připravte se na virtuální cestu kolem světa…

@worldwanderlust

Jako první účet bych ráda představila World of Wanderlust. Tento profil má pod palcem tasmánská cestovatelka Brooke Saward. Brooke byla vůbec první cestovatelskou blogerkou a YouTuberkou, kterou jsem začala sledovat. Určitě se na ni podívejte, navštívila již mnoho úžasných světových destinací.

@gypsea_lust & @doyoutravel

Nejen že tato dvojka naprosto skvěle vypadá, ale i jejich instagramový obsah vám bezpochyby vyrazí dech! Pravděpodobně už jste asi na nějakou z jejich fotografií narazili na sociálních sítích, protože tohoto úchvatného páru si již všimlo nemálo lidí. Koneckonců to naznačuje i počet sledujících, který se blíží k 5 milionům. Jen tak dál!

@eljackson

Samuel Taipale je skvělý norský fotograf a cestovatel. Jeho dobrodružné cesty, které ve většině případů sdílí se svojí manželkou @hilvees, jsou vskutku dechberoucí. Přesvědčte se sami, jsem si více než jistá, že si jejich fotografie zamilujete.

@taramilktea

Tara je kreativní cestovatelská duše pocházející ze Sydney. Kombinace unikátního módního stylu se skvostnými světovými destinacemi fungují úžasně a její fotografie jsou díky tomuto spojení opravdu nádherné. Tary instagramový obsah je plný krásných autoportrétů, fotek dobrého jídla a snových destinací. Všechny fotografie jsou perfektně upraveny a styl i barvy opravdu lahodí oku!

@muradosmann

Jsem si jistá, že jste již viděli alespoň jednu z ikonických fotek Murada Osmanna. Konkrétně mluvím o fotografiích, kde mužská ruka drží za ruku půvabnou blondýnku, která je otočena zády. Fotografie jsou většinou poříteny v naprosto fascinujících destinacích. Krásná blondýnka z fotografií je Muradova manželka Nataly. Pár pochází z Moskvy, ale jak můžete vidět na Instagramu, tato dvojice je neustále na cestách a vytváří fotografie a videa, které spojují krásná světová místa s unikátními designérskými módními kousky.

Pozor, pozor! Ještě nekončíme!! Nesmíte totiž zapomenout kliknout na follow button Instagramu @activecurls!!! Protože Šárky insta účet je top!!!! ;)

@activecurls

I já se skrze své fotografie a blog snažím inspirovat ostatní, aby více cestovali a prozkoumávali nová místa v tomto nádherném světě. Jsem totiž přesvědčená, že vás cesty do zahraničí a nebo i jen tak do neznáma mohou neskutečně vnitřně obohatit. Na svém Instagramu sdílím například snímky s oslňujícími výhledy, krásnými památkami, dechberoucí přírodou, malebnými uličkami, inspirující architekturou i kreativními autoportréty.

My balíme kufry a vyrážíme do světa! ;) Jaké cestovatelské plány máte vy? A především – jaké travel Instagramy patří mezi vaše oblíbené?

Připravila: Kateřina Kuldová

Text: Šárka Páchová (Active Curls)

Foto: featured Instagram accounts