BEAUTY MINUTE S ALEX

3-1440x960

Načerpejte (nejen!) beauty inspiraci a ponořte se do světa krásy a čistého designu prostřednictvím světlem zalitých fotografií Alex z blogu Tale of Miss A.

Jak dlouho v tobě uzrávala myšlenka na založení vlastního blogu?

Byla jsem velkou fanynkou všemožných zahraničních blogů a myšlenka toho vlastního ve mně uzrávala poměrně dlouho. Já dělám ráda věci pořádně, takže mi trvalo celou věčnost, než jsem našla tu správnou šablonu, alespoň trochu se naučila fotit, vymyslela název… Vlastně nebýt přítele, dumám nad tím doteď. Právě on byl ten, který mě neustále přesvědčoval o tom, „kdo jiný než ty“. A za dva roky se z občasného koníčku stala téměř práce.

Fascinoval tě svět beauty a módy odmalička?

Vždycky jsem byla ta holčička, která milovala barbíny, hrabala se jedné babičce v šuplíku se šperky a u té druhé si potají zkoušela klobouky a kožichy. Navíc mě maminka vedla uměleckým směrem a ten tvoří s beauty a módou spojené nádoby. Už odmala jsem rodičům kecala do toho, co mi oblékali, a kradla mamince všechna líčidla. A vlastně mi to zůstalo – teď už se sice oblékám sama a líčidla mi pro změnu krade maminka, kecám do toho ale pořád všem.

Kdo je tvá fashion ikona?

Kromě mé babičky, která dokázala i v těžkých časech vždycky vypadat jako opravdová dáma, je to ještě další babička – Iris Apfel. Tahle žena to zkrátka umí a já si jednoho dne přeju zestárnout s takovou grácií a vtipem, jako to dokázala ona!

Kde čerpáš inspiraci?

Bude to znít jako klišé, ale nejvíce inspirace vždycky načerpám na cestách. Fascinují mě ty neskutečně stylové zahraniční holky, které se nebojí být jiné a své. Miluji tu rozmanitost! Není neobvyklé, že se rozběhnu za nějakou slečnou a musím jí říct, jak neskutečně jí to sluší a kde vzala tu dokonalou rtěnku.

Proveď nás svojí ranní a večerní skin care rutinou.

Péče o pleť je základ. Čím víc se o ni staráme, tím míň s ní máme po ránu práce. Večer je to důkladné odlíčení čisticím Cleansing balmem od Estée Lauder, ošetření pleťovým tonikem Sportique, nanesení séra a vyživujícího krému. Poslední dva produkty střídám podle ročního období a ob den používám peeling (Mark scrub). Ráno pleť (i sebe) probudím Ranní čisticí maskou od Havlíkovy apotéky, poté následuje opět tonikum, hydratační krém, ale také krém opalovací.

Jak pečuješ o své vlasy a jaké stylingové přípravky používáš?

Vlasy jsou mé velké téma, které neustále řeším. Momentálně jsem ale spokojená jako nikdy dřív. Značka Davines, jmenovitě jejich řada Volu, dokáže vytvořit neskutečný objem, a sprej s mořskou solí zase můj oblíbený messy look. Do konečků vtírám arganový olej a jsem (alespoň na chvíli) konečně spokojená.

A co tvůj každodenní make-up?

Základem jsou kočičí linky, bez nich už to snad ani nejsem já! Ke štěstí mi pak stačí jen upravené obočí, lehký make-up, rozjasňovač, matný hnědý stín na víčka a světle růžová rtěnka.

Poděl se s námi o své beauty tajemství, na něž nedáš dopustit.

Miluju pleťové masky. Jednou týdně si s nimi dopřávám zasloužený relax. Dám si masku, napustím vanu s Lush bombou a vezmu si knihu. Cítím se pak jako nový člověk. A úsměv, ten zachrání všechny problémy světa!

Kde nejraději píšeš a tvoříš?

Doma u rodičů, na sedačce, s kafíčkem v ruce. S oběma pejsky po boku, s deštěm za oknem a voňavou svíčkou na stole.

Jsi organizovaný člověk, nebo vyznáváš teorii chaosu?

Pořádek musí být! U mě doma má vše své místo, každý hrnek, kniha, líčidla. Mám v poslední době totiž tolik práce, že by mi to bez pořádného systému přerůstalo přes hlavu. Každé ráno si před snídaní zkontroluju diář, sepíšu si seznam úkolů, které musím ten den zvládnout, a pak už jen odškrtávám. Ten pocit je k nezaplacení! Jsou ale dny, kdy se topím v naprostém chaosu, diář ani neotevřu a vlastně si to docela užívám. Pořádek je třeba, bez špetky chaosu by to ale byla nuda.

Jaký je tvůj způsob boje se stresem?

Jsem poměrně klidný a stresu odolný člověk. Snad jen díky tomu jsem se z toho všeho letos ještě nezbláznila. Ale učím se relaxovat – chodím s přítelem čas od času do wellness, začínám si dopřávat všechny ty holčičí procedury od kosmetiky až po pedikúru a snažím se najít si každý den alespoň chvíli jen pro sebe.

Patnáctého října vyšla tvá knižní prvotina. Jaký je to pocit?

Stále se mi tomu nechce věřit, ani když už mi leží na nočním stolku. Přesně si pamatuju na to zděšení, když mi na první schůzce má úžasná redaktorka řekla svůj nápad. Stálo za tím spoustu sil, probrečených polštářů a pocuchaných nervů. Nakonec se ale všechno stihlo a mladé slečny se mohou dočíst, jak správně pečovat o svou pleť, jak se líčit, co dělat s vlasy, ale hlavně jak zůstat samy sebou. Je to knížka plná beauty, módy, mých rad a fotek. Knížka, ze které mám setsakramentskou radost, a doufám, že ji budou mít i všechny čtenářky!

MINIDOTAZNÍK

Rudé rty x kouřové oči

Dříve kouřovky, dnes už jedině pařížská chic červená.

Káva x ovocný fresh

Káva, hned po probuzení, čerstvě namletá a připravená s láskou mým mužem.

Drink v baru x pohodový večer doma

Pohodový večer s mým nejmilejším, se sklenicí vína, Harrym Potterem nebo nějakou záhadnou detektivkou.

Dovolená ve městě x v přírodě

Dovolená ve městě, nejlépe v Berlíně!

Jóga x běh

Upřímně? Nejraději dlouhá procházka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sledujte Alex na Tale of Miss A a na @alexfranova

Připravila: Kateřina Kuldová

Foto: Tale of Miss A