JAK NAJÍT HARMONII

Ditta Zavrell

Blogerce a YouTuberce Dittě Zavrell se podařilo objevit tajemství životní rovnováhy a nás zajímalo, jak na to. No a samozřejmě i jakým citátem se řídit…

Ditta Zavrell

Tvá životní filozofie je moc krásná – optimistická a pozitivní. Jak bys ji ty sama popsala a jak jsi k ní dospěla?

Moje životní filozofie je dost složitá a přitom jednoduchá – a to, že je v pořádku být člověkem. Jsme jen bytosti na této malé planetce levitující ve vesmíru. Je hrozně důležité si uvědomit, kým chceme být. A tím nemyslím nějaké povolání nebo zařazení do nějaké skupiny – myslím lidsky. Jestli chceme být v životě spokojení, šťastní, úspěšní, milovaní, nebo ublížení, dotčení a litovaní. To, kým chceme být, ovlivňuje totiž naše chování. Dále se snažím o vyrovnanost. Základem je pochopit, že je v pořádku dát si jednou k večeři salát a jindy zase pořádnou porci zmrzliny.  Že je v pořádku milovat cestování, ale cítit radost, když se vrátíme domů. Mít skvělé dny, kdy se cítíme jako superhrdina a nejkrásnější člověk, i dny, kdy bychom nejraději zalezli někam do podzemí a tam schovaní přečkali. Je v pořádku být šťastný a spokojený, ale občas mít špatnou náladu. Být laskavý k druhým, ale zase nebrat lidi a život příliš vážně. Přece jenom jsme pořád jen ta malá planetka ztracená ve vesmíru. ;)

Ditta Zavrell

Důležitou součástí vyrovnanosti je i vztah, který máme k sobě samým. Co bys poradila těm, kteří s ním bojují a chtějí ho změnit?

V dnešní době je téma sebelásky čím dál častější, což je skvělé. Na druhou stanu je to ale téma velmi složité a citlivé. Lidi se bohužel lásky bojí. Má jediná rada, jak se mít rád/a, je bezpodmínečně se přijmout. Neporovnávat se s ostatními, i když je to v dnešní době HODNĚ těžké. Na všechny z nás jsou vyvíjeny tlaky ze strany společnosti – jak máme, nebo nemáme vypadat, jak se chovat, co si myslet, co jíst. A přitom člověk všude slyší, že by měl být originální. Ne, nemusíte být originální. Prostě buďte svoji. Už tím, že jste to vy, jste originální. To, že máte rádi něco, co má rádo ostatních 1 000 lidí z vás nedělá neoriginálního člověka, a naopak pokud se vám líbí něco, co se nelíbí zbytku světa, z vás nedělá podivína. Přijměte se se všemi kladnými i zápornými vlastnostmi, pak budete spokojení sami se sebou a pak… šťastní! A o to přece jde, ne?

Ditta Zavrell

Už dva a půl roku jsi vegankou. Jak vypadá tvůj běžný jídelníček a jaká je tvá veganská guilty pleasure? ;)

Snažím se jíst 3x denně, ale taky poslouchám své tělo – když mám hlad, tak jím! A i když zdravé jídlo miluju, vždy si po hlavním chodu musím dát něco sladkého. Neboli #balance! K snídani mám ráda granolu s Nemlékem nebo sójovým jogurtem a ovocem, smoothies nebo toast s avokádem a hummusem. K obědu a večeři si dávám zeleninu ve formě salátu, stir-fry buddha bowls anebo pizzu (klasická vegetariána bez sýra a máte vegan verzi), sushi, wrapy nebo těstoviny. A má veganská guilty pleasure? Hranolky! Jak jsem říkala, je to o rovnováze! ;)

Máš své ranní rituály?

Jsem dost organizovaný člověk, takže ať je pracovní týden, nebo víkend, základ je vždy stejný: nejdříve hygiena, pak líčení a rozpuštění copánků (spím s copánky:), výběr outfitu a až potom, což je zhruba půl hodiny po probuzení, vezmu do ruky telefon. Rána mám ráda klidná, a jakmile kouknu na mobil a vidím, co se mi tam přes noc nashromáždilo, klid je ten tam. Následuje snídaně, a když je víkend, tak sedíme s rodiči nebo s přítelem a kamarády u jednoho stolu třeba i tři hodiny a povídáme si. Je to taková naše tradice.

Ditta Zavrell

Které beauty produkty patří mezi tvé oblíbené?

Snaží se, aby moje kosmetika byla přírodní, ale od té doby, co pracuji jako dentální hygienistka a nosím v práci roušku, se mi bohužel zhoršila pleť a posledního půl roku s tím docela bojuji. A tak v poslední době používám i přípravky od dermatoložky, které bohužel úplně bio a eko nejsou. Jinak se ale ve většině případů snažím, aby moje kosmetika přírodní byla a vždy musí být netestovaná na zvířatech! Velice jsem si oblíbila například minerální make-up od Lily Lolo, bronzer od Gosh a řasenku Too Faced Better Than Sex. Ze značek mám také ráda Antonii Burrell, 100% Pure, Havlíkovu přírodní apotéku, Odivi, Alverde, NYX, Jagaia a Tarte.

Představ si samu sebe za pět let – jak by měl tvůj život vypadat?

Za pět let… Hm, to mi bude 28. Vidím se v nějakém bytečku mimo centrum a kousek od přírody. Také bych si přála psa! A ráda bych si splnila sen o malé holistické ordinaci, kde bych kombinovala dentální hygienu a koučink zdravého životního stylu. Možná bych už mohla být provdaná za svoji životní lásku, se kterou jsem už od 16 let. Určitě bych chtěla procestovat kus světa a chtěla bych kolem sebe mít stále ty úžasné lidi, které mám v životě teď.

Máš oblíbený citát?

No, jasně! „Eat spaghetti to forgetti your regretti!“ ;)

Ditta Zavrell

Připravila: Kateřina Kuldová

Foto: Ditta Zavrell