NAUČTE SE POSLOUCHAT SVÉ TĚLO

Když budeme vnímat, co nám naše tělo říká, můžeme si neskutečně ulehčit a zpříjemnit život. Ony ty naše tělesné schránky vědí nejlépe, co právě v danou chvíli potřebují… Ale jak na to? Není to totiž vůbec snadný úkol, i když se tak na první poheld může jevit. Zeptali jsme se blogerky a koučky zdravého životního stylu Báry z blogu Detox chutně, jak se ona naučila chápat, co jí její tělo říká. Vše velmi úzce souvisí s ženskou cykličností…

„Jsme ženy, avšak mnohdy jsme nucené chovat se jako muži. Být tvrdé, zvládat kariérní postup, zajistit výchovu dětí a fungování rodiny. Máme slušně vydělávat a přitom být za všech okolností elegantní, upravené a krásné. Být zajímavé, cool, pohodové a usměvavé. Očekáváme od sebe nadstandardní výkon a zlobíme se na sebe, když máme jeden den z ničeho nic menší množství energie.

Nechápeme to. Proč mi dnes nejde fungovat stejně, jako včera? Proč jsem dnes melancholická a chci být sama, když jsem ještě včera byla společenským tvorem?

Často se pak kvůli tomu nutíme do věcí, které se nám nechtějí dělat nebo nám zrovna nejdou, a pak se trestáme za to, že výsledek není podle našich představ. Jdeme tak proti své přirozenosti.

A přitom je obměna ženy v průběhu měsíce tak přirozená, jako je obměna ročního období. Snažíme se snad proti nim bojovat? Tak proč každý měsíc bojujeme samy proti sobě?

Od příchodu naší první menstruace se stáváme cyklickými. V každé fázi tohoto cyklu oplýváme specifickými schopnostmi, které můžeme využít pro náš růst nejen v osobní, ale i profesní rovině.

Nedívejte se na svůj ženský cyklus jako na překážku či utrpení. Naopak, je to dar! Jakmile se s ním naučíte pracovat, zjistíte, kolik výhod vám přináší. Mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti. Vnímání a poznání vlastní cykličnosti mi neuvěřitelně zvýšilo sebevědomí, uklidnilo mě, zlepšilo mi náladu, naučilo mě během jednotlivých výkyvů lépe využít svých aktuálních schopností a lépe komunikovat i vycházet s lidmi ve svém okolí. Tělo neoklamete, ale můžete se naučit zažít s ním to nejlepší. Menstruační cyklus je mocný, často nevyužívaný zdroj schopností každé z nás. Můžeme díky němu obohatit náš život a plnit si své vytoužené cíle,“ radí Bára.

Celý článek, který vznikl ve spolupráci se značkou Tampax, si přečtěte na Bářině blogu zde. Navazující články zabývající se touto tematikou čtěte zde, zde a zde.

Foto a text: Barbora Sedláková