Krása je o pozitivní energii

S youtuberkou a blogerkou Petrou LovelyHair o natáčení videí, beauty rituálech a nejoblíbenějších kosmetických produktech.

Jak jsi s YouTubem a blogem začala?

Zanedlouho to bude už osm let, co jsem si blog a YouTube kanál Petralovelyhair založila. Kosmetika, móda a vše kolem mě vždycky moc bavily a už na střední škole jsem líčila a česala kamarádky na plesy a diskotéky. Když pak vznikla platforma YouTube, narazila jsem úplnou náhodou na americká beauty videa a moc se mi líbilo, že se tak holky dělí o svůj koníček s širokým publikem. U nás v České republice to tenkrát nikdo nedělal, a tak jsem se rozhodla to zkusit a nahrála své první video. Nejdříve to lidé moc nechápali, proč se češu nebo líčím na kameru, ale postupně se přidávaly další a další youtuberky a dnes máme celkem pestrou scénu i přesto, jak malá jsme země.

O kolik náročnější je natočení videa v porovnání s připravením článku na blog?

Napsat článek je opravdu mnohem snadnější, videa jsou interaktivnější, dají více práce a také zaberou mnohem více času. Článek s fotkami se dá připravit třeba za dvě hodiny, ale natočit a sestříhat video trvá mnohonásobně déle. I ta méně náročná videa připravuji celý den, ta komplikovanější se pak točí a stříhají i několik dní. Více mě ale určitě baví točit právě proto, že jde o větší výzvu. Dále je pro mě důležité, že diváci snadněji poznají povahu člověka, a právě i díky YouTube kanálu mám bližší vztah se svými čtenářkami.

Jsi organizovaný člověk, nebo ti je bližší kreativní chaos?

Já jsem puntičkářka a perfekcionistka, takže chaos není nic pro mě. Mám ráda vše hezky úhledně srovnané, byť jde jen o poznámky a tužky na pracovním stole. Nesnáším nepořádek a špatně se mi v něm funguje. Také nerada pracuji pod tlakem, tudíž organizace a promyšlené rozvrhnutí práce je nutností.

Máš své ranní a večerní rituály?

Ráda si přispím, jsem spíše sova a vstávání nesnáším, proto si každé ráno zpříjemňuji voňavým čajem, dobrou kávou a zdravou snídaní s ovocem. Co se týče pleti, umyji ji čistícím gelem, nanesu hydratační sérum a pak hydratační krém a balzám na rty. Večer, pokud se ten den líčím, nejdříve pleť důkladně odlíčím a pak ještě dočistím speciálním kartáčkem. Poté opět nanesu sérum a výživný krém. Snažím se, aby má rutina byl jednoduchá, abych nepoužívala přehršel přípravků. Myslím, že to není dobré pro pleť. V tomto ohledu určitě platí „méně je více“.

Co pro tebe znamená krása? Jak ji definuješ?

Krása je pro mne abstraktní pojem, pro každého člověka je to něco jiného a její vnímání je velmi subjektivní. Někdo si pod tím slovem představí krásnou tvář, jiný krásné nitro a další třeba nové auto. Raději než krásná žena ve smyslu fyzickém používám termín atraktivní. A atraktivní je taková, která má zdravé sebevědomí, je si vědoma své jedinečnosti a umí prodat své přednosti. Proto žena nemusí vypadat jako modelka Victoria’s Secret, stačí, když je svá, pracuje na sobě a šíří pozitivní energii.

Jaká je podle tebe top červená rtěnka, řasenka, lak na nehty, tužka na oči a produkt na obočí?

Uf, tak tohle je asi nejtěžší otázka! :D Vybrat z mé sbírky jen jeden produkt je opravdu náročné. Červená rtěnka asi Milani Red label, to je moje stálice už roky, a pak ColourPop odstín Bossy. Řasenky mám také dvě – jednu z drogerie, a to Maybelline Lash Sensationel, druhá je z těch dražších – Benefit Roller Lash. Laky na nehty neustále střídám, ale nejraději mám ty v nude odstínech. Z linek na oči je podle mě nejlepší NYX Epic Ink Liner a na obočí je mojí stálicí Benefit Precisely, My Brow.

Sportuješ pravidelně?

Ano, pohyb je nedílnou součástí mého života. Nejraději chodím běhat, přibližně tak pět kilometrů, vždy se na tu dávku endorfinů vyloženě těším. V létě běhám tak 4x týdně. Jinak s manželem chodíme na dlouhé procházky a přes zimu cvičím v posilovně. Nic se ale nemá přehánět, je třeba nechat tělo také regenerovat a já své tělo poslouchám a snažím se mu vyhovět.

Jak nejraději relaxuješ?

Vyznávám dva druhy relaxu. Jedním z nich je sport, právě u běhu si nejlépe pročistím hlavu. Druhým je pasivní odpočinek, a to je v mém případě lenošení pod dekou s příjemnou knížkou nebo u filmu či seriálu. Také výlety a obyčejné procházky jsou skvělý oddech. Tohle všechno mě ohromně nabíjí. Jo a nebo vana plná pěny a tabulka mléčné čokolády. :)

 Co pro tebe znamená štěstí a úspěch?

To je docela těžká otázka. Člověk může být hodně úspěšný v tom, co dělá, ale to mu nezaručí, že bude šťastný. Hodně vysoce postavených úspěšných lidí v soukromí šťastných není, často nemají čas na to, co je nejdůležitější a co je dělá šťastnými. Já se snažím, abych měla tak nějak obojí v rovnováze, abych dosáhla určitého úspěchu, ale ne na úkor zdraví nebo štěstí. Je pro mě důležité dělat to, co mě baví, a pocit štěstí mi přináší třeba i krásné ohlasy na moji práci či dobře natočené video. Ty nejkrásnější chvíle jsou ale ty intimní a sdílené jen s nejbližšími.

Když si představíš samu sebe za pět let, jaký obrázek vidíš?

Snažím se na sobě neustále pracovat a posouvat všechno kupředu. Čas je neúprosný a kdo zaváhá a zůstane stát, začne nejen stagnovat, ale přímo se propadat vzad. Všechno kolem nás se pořád vyvíjí a mění, život je série změn a my se musíme nejen naučit je přijmout, ale také je využít v pozitivním slova smyslu. Jsem člověk, který má rád své jistoty, takže tohle je pro mne těžké, ale vím, že se musím snažit být stále lepší v tom, co dělám, být lepší člověk. Doufám, že za pět let budu hlavně zdravá, spokojená a budu kolem sebe mít pořád lidi, které mám ráda a oni mě. To je pro mě asi nejdůležitější a profesně se nechám překvapit. Na podzim plánuji jednu velkou novinku, tak doufám, že bude mít úspěch a že třeba odstartuje něco ještě většího. Kdo ví…

Foto: Petra LovelyHair