NA CESTĚ ZA SNY

Paříž, New York, Milán – blogerka Bára (Vogue Haus) je neustále na cestách, a ještě k tomu ve velkém stylu! Dokáže vypadat chic za všech okolností a nás zajímalo, jak jen to dělá…

Jak tě ovlivnilo a formovalo dlouhodobé studium v zahraničí?

V Německu studuji už od 12 let. Nejdříve jsem byla na gymnáziu v Pirně, kde jsem 6 let bydlela na internátu. Po maturitě jsem se rozhodla v Německu zůstat a přihlásila se na International Business v Drážďanech. Díky tomu, že jsem už od „mala“ byla odkázaná sama na sebe, jsem se naučila být samostatná, zodpovědnější a nespoléhat se vždy na ostatní. Celkově si myslím, že mě pobyt v zahraničí velice ovlivnil a formoval můj pohled na svět.

Co pro tebe bylo hlavním podnětem k založení blogu?

K blogování jsem se dostala přes svůj Tumblr, kde jsem sdílela fotky, které se mi líbily a inspirovaly mě. Různí lidé mi začali chválit vkus a ptali se, jestli bych si nechtěla založit vlastní blog. Vždycky jsem měla blízko k módě, focení i psaní, a tak jsem se rozhodla do toho jít…

Kde čerpáš inspiraci?

Na cestách! Také mě nesmírně nabíjí atmosféra fashion weeků, a to nejen samotná přehlídková mola, ale i street style, který je především v Miláně opravdovým zdrojem kreativity.

Jak hledáš lokace pro své outfitové fotky?

Na výběru lokací si dávám záležet. Hledám místa tak, aby k outfitům seděla. Když cestuji, snažím se look vyfotit s něčím, co dané město nebo zemi symbolizuje – například s Eiffelovku, s Empire State Building nebo s dubajskou Burj Khalifou. Beru to jako skvělé propojení módy s cestováním a záběry jsou díky tomu mnohem zajímavější.

Kde nejraději tvoříš své články?

Nemám oblíbené „psací“ místo. Většinou se snažím ušetřit čas a pracovat na cestách – ve vlaku, na letišti, v letadle. Blogování mi zabere několik hodin denně, a tak se snažím čas efektivně využít.

Máš ranní rituály, bez kterých si začátek dne neumíš představit?

Většinou vstávám brzy, tak mezi šestou a sedmou. Jako první si udělám snídani, bez které bych nezačala den. Snídaně prostě miluji! :) Nejraději mám vajíčka s avokádem a pomerančovým džusem. Když jím sama, vyřizuji e-maily, odpovídám na dotazy a kouknu, co je nového na Instagramu.

Které produkty nesmí chybět ve tvé kosmetické taštičce?

Nejsem typ holky, co by doma měl plný šuplík kosmetiky. Stačí mi pár ozkoušených produktů a těm jsem věrná. Neobejdu se bez dobře krycího make-upu, korektoru a řasenky. Jediné, čeho mám doma opravdu hodně, jsou rtěnky – červené, vínové, nude, růžové…. Těm prostě neodolám a nosím je skoro každý den.

Jaký je tvůj nejoblíbenější kousek v šatníku?

Je těžké zvolit jenom jeden! Kdybych si ale opravdu musela vybrat, byla by to moje flap bag od Chanelu. Klasická černá flap bag pro mě vždy bude kabelka číslo jedna.

Existuje něco, co bys na sebe nikdy neoblékla?

Sice se říká „nikdy neříkej nikdy“, protože občas se právě módní faux pas stávají trendem, ale já se snažím zůstávat věrná svému stylu a určitě bych si na sebe nikdy nevzala nic vulgárního nebo hodně odhalujícího. A popravdě nefandím ani šíleným potiskům a výrazným barvám.

Jaké jsou tvé blogerské i osobní plány do budoucna?

Můj nejbližší plán je dostudovat bakaláře. Také bych se chtěla plně věnovat blogu a Instagramu, cestovat, jak jen to půjde, a v mém hledáčku je i založení vlastního Youtube kanálu, protože si myslím, že video dokáže zprostředkovat mnohem víc než fotka. No, a samozřejmě chci co nejčastěji vídat svého přítele, rodinu i kamarády, plnit si své „módní sny“ a především – být šťastná…

Buď, anebo…

Espresso x latte

Pro mě vždycky latte.

Rudé rty x kouřové oči

Mám ráda oboje, ale kdybych si musela vybrat, tak to budou rudé rty.

Drink v baru x domácí pohoda se seriálem

Jak kdy. Ideálně ale večer s drinkem a oblíbeným seriálem. :) 

Hra o trůny x Sex ve městě

Sex ve městě!

Paříž x Milán

Miluju obě města, ale Paříž je větší srdcovka.

Ryan Gosling x Jude Law

Leonardo DiCaprio!

Online world…

Top blogy

Ohh CoutureBrooklyn BlondeMia Mia Mine

Top Instagramy

@taramilktea @queenofjetlags @carodaur @caro_e_ @xeniaoverdose

Připravila: Kateřina Kuldová

Foto: Barbora Ondráčková (Vogue Haus)