PARK CULTURE

DCIM-1

Co je na jaře a v létě nejúžasnější? Parky! Život ve městě minimalizuje možnosti útěků do přírody na víkendy a dovolené, ale pro všechny kancelářemi zdeptané bytosti jsou tu naštěstí parky a jejich uklidňující, harmonická atmosféra.

Na chvilku si po dlouhém dni oddechnout nebo na dece proležet notnou dávku víkendového odpoledne jsou ty nejlepší způsoby, jak vypnout a odstřihnout se od hektické reality.

Je tolik možností, jak si čas v malých městských oázách zeleně vychutnat. Nejdřív ale musíte najít ten „svůj“ park, takový, který vašemu naturelu sedí nejvíce, ve kterém vám bude krásně, jen do něj vkročíte. Ona je to totiž alchymie a začít se holt musí poctivou pátrací misí.

Ale po úspěšném objevu přichází na řadu už jen relaxace…

Park & Picnic

Piknikování mají ve své DNA pevně zakořeněné Pařížané – neváhají do parku přenést 80 % svého kuchyňského vybavení, aby byl zážitek neošizený, a doprostřed deky umístit pugét velikosti automobilu v broušené skleněné váze. (Pozn. red.: Nejedná se o nadsázku, nýbrž o fakt podložený bedlivým studiem francouzských piknikových zvyků. :)) O množství baget, sýrů a vína se asi zmiňovat nemusíme…

Vychutnejte si prosluněné odpoledne stejně – s přáteli, rodinou, se spoustou dobrot. Ty pak uždibujte od oběda do večeře, nechte se ukolébávat lenivým tancem listů stromů, povídejte si o důležitých maličkostech i malých důležitostech… Dokážete si představit lépe strávený čas?

Park & Book

Vezměte si s sebou do práce nebo školy knížku a v podvečer po cestě domů alespoň na chvilku zakotvěte na lavičce a utečte od reality do smyšlených příběhů. Ideální způsob, jak se přepnout z pracovního do klidového večerního módu.

Park & Sketch

Nemáte chuť na čtení? Co si jen tak kreslit? Cokoliv, nechte ruku volně brouzdat po papíře a jen vydechněte a tvořte si svůj vlastní svět, kde je krásně a kde je spousta parků… ;)

Park & Move

Procházejte se! Tam a zpátky, protáhněte nohy, narovnejte zkroucená záda – chůze je zdravá, jak praví každý fyzioterapeut. O józe na čerstvém vzduchu ani nemluvě. Naplánujte s přáteli pravidelné lekce, vaše tělesná schránka vám poděkuje. (A zmíněný fyzioterapeut vás pochválí. :)) Patříte mezi akční jedince? Je tu roční období, kdy můžete vyměnit posilovnu za ranní běh mezi stromy.

Park & Just Be

Prostě sebou jen plácněte na voňavou trávu a pozorujte okolní život, zavřete oči a zaposlouchejte se do něj. Někdy si tu minutku nicnedělání opravdu zasloužíme, nemyslíte?

DCIM-2

A co obléknout, aby vám bylo krásně?

Při přípravách na zasloužený oddech v  parku vašeho srdce nezapomeňte na to, že se hlavně musíte cítit příjemně a sama sebou! Jestli nejvíc milujete své vintage levisky, tak je natáhněte. Máte chuť na klobouk? Směle do něj! Zkrátka a dobře, do oblékání si mluvit nenechte, a už vůbec ne ve dny, kdy plánujete, že budete šťastná, a kdy je jediným cílem užívat si!

Náš top tip: Nedávno jsme objevili cool novinku pro všechny obrýlené! Dioptrická skla Transitions od Essilor, která se na slunci sama zbarví do super odstínů. A mají i metalické! Sice nemáme dioptrie, ale chceme je!!! :D A vy je budete chtít taky, protože… jen se podívejte na krásnou a stylovou Nicole ze Stylish White Rabbit při její procházce parkem… Co říkáte? Že jsou ty brýle parkový doplněk No. 1?!

DCIM-7

Nicolin příběh o tom, jak se naučila milovat své brýle, a mnoho dalších nádherných fotek, které ve vás vzbudí chuť jít se okamžitě projít, najdete na jejím blogu zde.

Přejeme krásné jaro a léto plné slunečných parkových zážitků!


Text: Kateřina Kuldová

Foto: Nicole Kudelkova (Stylish White Rabbit & @nicolekudelkova)