FEJETON: PARTNERSKÉ VZTAHY MILENIÁLŮ

Výběr partnerů. Téma, které nás zajímá… enormně. :) Nad zapeklitou otázkou “jak si ženy (ne)vybírají své partnery” se zamyslela blogerka Anet z The Annette Vogue


Napsat fejeton na zadané téma není vůbec jednoduché. Už ten jasně daný žánr. Kdysi jsem někde na internetu pochytila citaci, že člověk ho buď napsat umí, a pokud ne, tak se to už nikdy nenaučí. To mě klidnou rozhodně nenechalo. Zkuste mě prosím omluvit, teprve se to učím. A také psát fejeton, aniž bych kdy nějaký četla, nemá smysl. Tím nechci říct, že jsem lenoch a nedokážu si v knihovně najít spisovatele jako Jana Nerudu či Karla Poláčka, ale fejetonu jako takovému jsem se i na střední škole vyhýbala. Proč? Musíte omluvit moji absenci slovních hříček, slovních obratů či eufemismu. Neumím psát lehce, vtipně a procítěně. A teď přišla ta chvíle, kdy kličkovat jako myš před kočkou nemá žádný smysl. A jestliže Ondřej Neff tvrdí: ,,Pište tak, jak vám zobák narost!“, tak teda ok. A protože ženský neřeší nic jiného než muže, dovolte mi, také se k tomu vyjádřím.

Čím jsem starší, tím častěji narážím na tento případ – ženy si vybírají své potenciální partnery dle znamení zvěrokruhu. Tak jasně, že jim záleží i na vzhledu, ale jakmile si navzájem všimnou svých sympatií, tak jim do hlavy udeří blesk. Je to temperamentní Beran, obětavá Ryba, či snad sebejistý Lev? A hodí se Kozoroh k Rybě? Na první schůzce je fakt blbý se zeptat A ty jsi co za znamení? Muž se na vás svým lehce pozvednutým obočím podívá s výrazem signalizujícím Pozor, poblázněná ezoterička, ruce pryč! Neříkám, že každá řeší zvěrokruh. Pokud ale narážíte neustále na muže stejného znamení, tak si stejně řeknete: Ano, něco je špatně. Proč zase ten Kozoroh? To snad ze mě vyzařuje tendence pomáhat jim v kariérním růstu?

,,Já si snad nikdy nikoho nenajdu,“ zoufala si jedna moje známá. Nedivím se jí. Je Beran. Berani jsou líní, poučují, sem tam se hádají, mají pocit, že vždy vědí vše nejlépe. Malichernost a kritičnost k velmi drobným nedostatkům muže vždy přimělo dát zpátečku (to jsem pochytila někde na netu, ale i tak to zní dobře). Zkrátka „hérečka“ na nikoho neplatí.

,,Jestli bude Ryba, tak se jdu oběsit,“ prohlásila po seznámení se s jedním mužem. Ano. Sama se dočetla, že muži Ryby jsou neschopni se plně prosadit, dobře se přetvařují a mají únikové tendence k alkoholu. Bohužel. Stal se z něho alkoholik obrážející každý pátek místní hospůdky.

Neméně šťastné jsou při hledání partnera prý ženy Panny. Díky své citlivé, něžné stránce dostanou na první dobrou kohokoliv. Až na Štíra. Ten beztak nikomu nedůvěřuje a je věčně nespokojený. Podle něho je někde dokonce tráva zelenější. Panny se prý po čase přemění na praktické realistky se zálibou věčného poučování a utápění se v detailech. Existuje snad nějaký muž, který chodí vždy dokonale a čistě oblečen? Existuje snad někdo, kdo se vyjadřuje gramaticky správně bez všemožných vulgarismů? A muž ve znamení Panny? Dokonale ovládá své city a nikdy neukazuje své slabosti. Není dobré mu dávat najevo, že je nudný. Snažil se o vtip? Zkuste i přes rozpačitou chvilku vtípek pochválit.

Avšak moje známá má při hledání vždy radikální názor. Beran? Tak ten se vrhá do všeho bez rozmyslu, je to věčné dítě – nebrat! Býk? Na kus žvance slyší, ale je to hamoun nenažraný. Chceš si užít schizofrenického člověka posedlého chronickým lezením všem do zadku? Začni žít s Blížencem, neuvěřitelně ti poleze na nervy. Rak se na tebe přisaje jako pijavice – opravdu bys tohle snášela? Lev si tě možná získá svým alter egem vůdce, ale ve výsledku je přeplněn sebestředností. Panna je zas chytrá jak rádio, to prostě taky ne. Váha fakt jenom váhá, ráda si domýšlí a oddanou věrnost u něj opravdu nehledej. Cože, Štír? Chceš mít snad doma agenta? Hele, jednou ho zklameš, připrav se na krutou pomstu. Prahne po moci a miluje pomstychtivost. Střelec si nevidí do huby. Dělá z komára velblouda a asi takhle – mnoho keců žádný skutek. Chceš si užít několikaměsíční nejistotu vztahu? Kozoroh ti řekne „miluji tě“ až klidně po půl roce. Vodnáři chybí schopnost být „normální“ a Ryby si nejvíce rozumí s flaškou rumu.

Takže v závěru by bylo asi nejlepší se na znamení vykašlat a dát na šestý smysl. Protože není Lev jako Lev. Bylo by dobré u dotyčného navíc zjistit, který ascendent se v něm pere. Ale přijít na schůzku s otázkou A v kolik hodin ses narodil? Jo, a bylo to v Brně, či Olomouci?, tak pozvání na romantický pobyt na horách asi nečekejte.


Text a foto: Aneta Krubnerová (The Annette Vogue)