PODZIMNÍ TOULKY PODLE TRAVEL BLOGERKY

Jaké evropské cestovatelské klenoty si přidat na seznam #MustVisit destinací? Zeptali jsme se blogerky Šárky, která se o zážitky z výprav do celého světa dělí prostřednictvím své online platformy Active Curls.


Mým prvním tipem je okouzlující metropole proslavené tulipány, větrnými mlýny, sýry a coffee shopy … Ano, je to Amsterdam.

Hlavní město Holandska je v tomto malebném ročním období snad ještě romantičtější a více fotogenické, než kdykoliv jindy. Rozhodně doporučuji scénickou projížďku amsterdamskými kanály, návštěvu botanické zahrady, procházku Vondel parkem a rušnou hlavní třídou Damrak.

Za návštěvu stojí také velmi charismatická Budapešť.

Pokochejte se krásou historické i moderní architektury, odpočiňte si v termálních lázních (můj tip jsou lázně Gellért) a nezapomeňte zavítat na některou z úžasných vyhlídek čtvrti Buda i Pest – zkuste výhled z Gellértovy hory nebo baziliky sv. Štěpána.

Mým třetím oblíbeným místem je Berlín.

Nekonvenční a umělecký, přesto však silně spjatý s dramatickou historií a tradicemi. Na vašem itineráři by neměla chybět světoznámá Berlínská zeď, muzejní ostrov, židovský památník, Brandenburgská brána a park Tiergarten. A když zatoužíte po nákupech, vypravte se na Postdamerplatz nebo Alexanderplatz.

Připravila: Kateřina Kuldová

Foto a text: Šárka Páchová