SERIÁLOVÁ PRVNÍ POMOC

Gilmore Girls: A Year In The Life Season 1 Air Date 11/25/16 Pictured: Alexis Bledel, Lauren Graham

Je zima. Je tma. Stupeň lenosti dosáhl nejvyšší mety. Nechce se vám dělat vůbec, ale vůbec nic. I nanést pleťovou masku se zdá jako nadlidský úkol, který by měl být oceněn přinejmenším Nobelovkou, termíny úklid a sport se ze slovní zásoby vypařily. Co s tím? Nic. Nebo lépe řečeno, s použitím výrazu našich zámořských přátel: binge-watching.

Protože když je nálada na stejném bodu mrazu jako venkovní vzduch a tělo odpírá jakoukoliv poslušnost a delší vzdálenost než od pohovky k ledničce a od ledničky zpět nezvládá, nemá smysl se vzpírat a bojovat s větrnými mlýny.

Nejlepší řešení: Natáhnout si antisexy huňaté ponožky, zachumlat se pod deku, podle chuti (a potřeby) vedle sebe umístit obří hrnek kakaa nebo skleničku červeného vína, Studentskou pečeť nebo náležitě zapáchající francouzský sýr a bez skrupulí se vrhnout do seriálového víru. Zapomenout na celý zlý a temný svět, on počká, ty tři čtyři hodinky se bez vás obejde (a vy bez něho).

A jestli právě nemáte nic rozkoukaného, tady jsou naše tipy na oddechovky i dramata, která se hodí, když potřebujete ujistit, že problémy mají všichni. A je úplně jedno, že vás v tom utvrdí smyšlená dvojrozměrná postava, nepodstatný detail. 

Mozart in the Jungle

Dvě slova (pět vlastně): nádherná hudba a Gael García Bernal. Co víc si ke štěstí přát? Třetí série je komplet k dispozici od 9. prosince… Desátého a jedenáctého o nás živá duše neslyšela. :)

2016-12-09_09-23-361

The Affair

Právě běží nová, třetí série. Úžasný scénář, skvělé herecké výkony, vztahové slasti i strasti, prezentace událostí z různých úhlů pohledu. Zkrátka skvělý divácký zážitek ve všech směrech.

2016-12-09_09-23-36

Gilmore Girls: A Year in the Life

Olalá! Návrat do našich teen let, kdy jsme si díly nahrávali na videokazety (ne, nejsme staří, to technika se hýbe moc rychle :D). Gilmorky jsou tu, když psychika opravdu potřebuje náležitou vzpruhu.

2016-12-09_09-23-35

Únor pak strávíme ve společnosti Leny Dunham a jejích Girls. No, a když všechno selže, nikdo vás nemá rád a v dušičce je pusto a prázdno, vždycky je tu záchrana v podání SATC.

Přejeme sladké seriálové nic nedělání…

2016-12-09_09-23-351

Text: Kateřina Kuldová

Foto: Pinterest