TANEC S VLKY

S konceptem platformy Travel with Maya jsme vás seznámili už dříve, dnes vám přinášíme inspirativní rozhovor se zakladatelkou tohoto na české poměry ojedinělého projektu. Seznamte se s Irenou, fotografkou, blogerkou a cestovatelkou, a s její tajemnou vlčicí Mayou…

Začneme na počátku příběhu – jak jste se s Mayou „našly“?

Mayu jsem si pořídila zcela netradičně. Dlouho jsem uvažovala o plemeni československý vlčák, ale nechtěla jsem si jen rychle vybrat štěňátko a nijak se o proces nezajímat. A tak jsem si vyhlídla nádhernou fenku Aileen Vlčí Tlapku (Mayinu maminku), navázala kontakt s její chovatelkou a na Mayu si celé 2 roky počkala.

Jak projekt Travel with Maya vznikl a co vše předcházelo jeho současné podobě?

S TWM jsem začala opravdu spontánně! Minulé léto jsem poprvé po dlouhé době neměla žádné plány na dovolenou a Maya měla oslavit své první narozeniny. A tak jsem jí jako dárek věnovala dva měsíce toulek českou krajinou. To byl počátek Travel with Maya. Původně šlo pouze o blog, který se zabýval tematikou cestování se psem, ale za necelých 9 měsíců se z něho stala plnohodnotná značka, v rámci které ve spolupráci s chovatelkou Monikou, ilustrátorkou Marií Lupachevou a Záchrannou stanicí pro československé vlčáky vznikla i kolekce oblečení do přírody. Část výtěžku poputuje na účet Záchranné stanice, z čehož jsem nadšená! Další úspěch, na který jsem opravdu pyšná, je, že mé fotografie Mayi byly publikovány v časopisech v daleké Kanadě a v květnu tohoto roku vyjdou opět jak v Kanadě, tak ve Spojených státech.

Máš jasné plány ohledně budoucího vývoje TWM?

Jsem profesí fotografka, takže směr je jasný: fotím pro klienty. Plus vzhledem k tomu, že máme nyní v e-shopu hmatatelný produkt, využívám svých marketingových znalostí k rozvoji značky a k pomoci Záchranné stanici. Mým plánem je vybudovat silný brand se širokým sortimentem, z něhož si vyberou milovníci přírody a cestování.

Fotit zvíře ve volné přírodě musí být hodně náročné. Existuje taktika, která se ti v těchto situacích osvědčila?

Upřímně, žádnou taktiku nemám. :) Chování zvířat je absolutně nepředvídatelné. Stává se, že za celý den nenafotím jediný snímek a jindy naopak vytvořím celý editorial za dvě hodiny. Musím se neustále přizpůsobovat, učit se splynout s přírodou a hlavně předvídat.

Základním stavebním kamenem TWM je cestování a příroda. Co pro tebe tyto dvě věci znamenají?

Cestování je pro mě určitá forma volnosti, příroda zase nabízí prostředí čisté, nerušené, bez přetvářek. Kombinace svobody a možnosti být sama sebou posouvá mé hranice. Nemluvě o tom, že mi putování volnou krajinou dodává pocit harmonie v našem uspěchaném světě.

Máš vysněnou destinaci, kam by ses společně s Mayou chtěla podívat?

Mým snem je procestovat s Mayou a s Altajem, vlčákem, kterého jsem před nedávnem ze Záchranné stanice adoptovala, celou Kanadu. Vše má ale svůj čas a letos se soustředím na budování značky. Možná se nám Kanada poštěstí už za rok… To je ale ve hvězdách…

Představ si, že tě čeká volný nepracovní víkend – co společně s Mayou podniknete?

Už samotné „volný nepracovní“ zní jako sen. :) Přiznám se ale, že bychom dělaly to, co jindy – zmizely bychom v divočině a procestovaly další kus neprozkoumané přírody…

Travel with Maya v obrazech…

Součástí značky TWM je i kolekce oblečení pro volný čas, které zdobí ilustrace umělkyně Marie Lupachevy.

Jak tvá spolupráce s TWM začala?

Mnohokrát jsme s Irčou mluvily o tom, že bychom společně rády něco vytvořily. A pak mě jednou Irča pozvala na úžasnou večeři, představila mi celý koncept a já nemohla odmítnout!

Kde čerpáš inspiraci?

Úplně všude! Inspirace je okolo nás, je ve vzduchu…

Jaká jsou tvá oblíbená témata a proč?

Nejzajímavější jsou vždy vlastní city a myšlenky a to, co je vyvolává. A proč? Přece proto, že sama se sebou trávím nejvíce času. :)

 

Chcete také pomoci opuštěným vlčákům? Na stránkách pomoc-csvlcak.cz najdete informace, jak učinit dobrý skutek.


Připravila: Kateřina Kuldová

Foto: Irena Markovich (Travel with Maya & @travelwithmaya)

Ilustrace: Maria Lupacheva (@marialupacheva)