Travel Tips: Evropské poklady, které musíte navštívit

Začínáte mít cestovatelské abstinenční příznaky a vaše těšení se na jaro a častější výlety nabírá na obrátkách? Začněte plánovat a hledat destinace, kam se vydáte, až bude více #TravelFriendly počasí, a hned se vám nálada zlepší minimálně o 100%! ;) Máme pro vás top pět evropských míst, které musíte za život alespoň jednou navštívit. O tyto tipy se s námi podělila blogerka Gabriela

1. Jardines de Mossèn Costa i Llobera – Kaktusový ráj v Barceloně

Na tohle nádherné místo jsme se sestrou narazily úplně náhodu po cestě z centra Barcelony ke Castell de Montjuic a přesně se nám potvrdilo, že cesta někdy může být daleko zajímavější než samotný cíl. Když se před námi z ničeho nic otevřel prostor plný kaktusů a palem, nezmohly jsme se ani na slovo. Tyhle zahrady se mi určitě vryjí do paměti z celé Barcelony nejvíce.

2. Bulke przez Bibulke – Brunchový sen ve Varšavě

Do Varšavy jsme zamířily (opět se sestrou) v zimě kvůli koncertu. Číslo na teploměru nám nedovolilo být moc dlouhou dobu venku na mrazu, takže jsme vždy zapluly do nějaké hezké kavárny – a že jich ve Varšavě je! Ale jasným favoritem byla roztomilá kavárna s vtipným názvem Bulke przes Bibulke. Mají tam, na co si jen vzpomenete, a všechno tak výborné! My rozhodně nezapomeneme na košík čerstvého pečiva se skleničkami domácí marmelády, medu a oříškovo-čokoládového krému.

3. Xigia beach na Zakynthosu – Povinná zastávka po cestě z vyhlídky na Navagio

Není to sice pláž, kde byste vydrželi celý den, je poměrně rušná, malinká a přelidněná, ale za návštěvu určitě stojí. Moře je u ní nádherně tyrkysovo-modré a díky obsažené síře má i ozdravující účinky.

4. Urban House – Dokonalé bistro v Bratislavě

Podnik, který můžeme Slovákům závidět, a zároveň místo, kde mají vše doladěné do posledního detailu (včetně toalet, haha). Nabízejí široký výběr občerstvení, výbornou kávu i drinky, obsluha je extrémně přátelská a prostory jsou krásné. Když tam sedíte, nevíte, kam se dívat dřív. Myslím, že mají po městě i více poboček, ale já bych určitě doporučila tu v Laurinské – mé nejoblíbenější ulici v Bratislavě.

5. Cyklostezka do Palma de Mallorca – Trocha aktivity na dovolené

Pokud budete bydlet někde kolem El Arenal, doporučuju půjčit si kola a do hlavního města se projet. Stezka vede kolem moře a je to vážně nádhera!

Připravila: Kateřina Kuldová

Foto a tipy: Gabriela Krejcarová