TRAVEL WITH MAYA… POZNEJTE DIVOKOU KRÁSU

Eternity white frame

Láska k cestování, poznávání a k nespoutanému kouzlu přírody dovedla fotografku a blogerku Irenu k nápadu vytvořit kreativní projekt, který všechny tyto vášně spojí. Ale ze všeho nejdůležitějším podnětem byla touha zažít společně se svojí tajemně noblesní fenkou Mayou nová dobrodružství.

To bylo před vznikem projektu Travel with Maya. Celý koncept tohoto jedinečného díla se od svého založení rozrostl a nyní je komunikován na několika různých platformách (blog, tištěná periodika, sociální sítě, e-shop), a to prostřednictvím nádherných atmosférických fotografií, textů a nově i grafických kreseb.

Přečtěte si příběh o tom, jak z přátelství mezi člověkem a vlčicí vzniká něco krásného a smysluplného. Takových vyprávění není nikdy dost!


Projekt Travel with Maya byl založen v létě roku 2016 tak trochu divoce a hodně spontánně: celý koncept jsem sestavila během šesti hodin do slova a do písmene na koleni. Dostala jsem se totiž do situace, kdy jsem po patnácti letech poprvé neměla plán na léto a dovolenou v té době neměla už rok. A tím myslím i jen obyčejný pohodový víkend.

Maya square print white frame

Maya zrovna oslavila své první narozeniny a mě napadlo dát jí opravdu nezapomenutelný dárek – celých 8 týdnů cest po České republice. Během jednoho odpoledne jsem zarezervovala ubytování, naplánovala trasy, vymyslela jméno pro celý koncept a koupila doménu, domluvila detaily… A vyrazily jsme vzhůru za dobrodružstvím!

Nečekala jsem, že se Travel with Maya tak rychle uchytí! Původně jsem jen chtěla psát o našich cestách a dávat tipy na výlety a ubytování. Nakonec vše dopadlo úplně jinak. I díky spolupráci s časopisem Cosmopolitan a komunitou Cosmobloggers začal projekt nabírat jiný směr… Jen jsem si stále nebyla jistá jaký.

FullSizeRender (11)

Brzy se ale vše ujasnilo. V rámci Travel with Maya jsem začala aktivně spolupracovat se Záchrannou stanicí pro československé vlčáky. Pomáhat opuštěným a týraným psům je něco, co je velmi blízké mému srdci a s čím jsem se setkala během dlouhodobého pobytu v Mexiku. Bylo jen otázkou času, kdy se k této formě charity vrátím. Na webu Travel with Maya můžete tak nově najít i e-shop nabízející fotografie a grafické kresby. Výtěžek z prodeje je věnován právě této záchranné stanici, která se stará o opouštěné a týrané vlčáky.

Untitled-2

Dalším důležitým krokem ve vývoji bylo, když mě v září 2016 oslovila zakladatelka časopisu Dog Eyes Magazine a nabídla mi, abych s Mayou do jejich magazínu nafotila editorial. Nerozmýšlela jsem se, šla do toho po hlavě, a tak jsou nyní fotografie s Mayou k vidění napříč celou Kanadou. Naše spolupráce tím ale nekončí a bude pokračovat i v průběhu roku 2017, a to nejen v Kanadě, ale i ve Spojených státech. Je toho před námi opravdu hodně a to mě i Mayu naplňuje radostí i očekáváním…

Maria Lupacheva small

Jestli vás náš příběh zaujal, mrkněte na naše sociální sítě – jsme hodně akční na Instagramu i Facebooku! Naše toulání můžete sledovat také na blogu Travel with Maya, a pokud byste se rozhodli pomoci záchranné stanici (a rovněž zkrášlit svůj domov), nakoukněte do našeho e-shopu.

XXX,

Irena & Maya


Připravila: Kateřina Kuldová

Text a foto: Irena Markovich (Travel with Maya)