TVOŘIT S LÁSKOU…

…se vyplácí! Když se věci dělají s vášní, je to na nich na první pohled patrné. Nevěříte? Lifestylový blog With Love K, za kterým stojí duo Káťa a Karol, vás o tom přesvědčí v první vteřině!

Jak začalo vaše přátelství a následná spolupráce?

Káťa: Poznaly jsme se v Londýně přes společné známé na party, kterou Karol pořádala, a hned jsme si padly do oka.

Karol: I když jsme spolu za ten večer prohodily sotva pár slov, něco mezi námi „kliklo“ a za pár dní jsme si napsaly a pak se setkaly v Praze při mé návštěvě doma (žila jsem v té době už delší dobu v Londýně). Blog jsme začínaly tvořit každá z jiné země.

Co vás k blogování přivedlo?

Karol: Káťa již zkušenosti s blogem měla a mě přemlouvala kamarádka Nikol Moravcová opravdu dlouho. Až s Káťou jsem ale sebrala odvahu.

Káťa: S blogováním jsem začala v devíti letech, kdy jsem psala blog o Mary-Kate a Ashley Olsen. V období puberty jsem ale zjistila, že bych raději psala o sobě, svých dojmech a zážitcích. Potom jsem ale s tímto koníčkem skončila kvůli nedostatku času a také kvůli lásce. Po pár letech mi došlo, že jsem udělala hloupost a rozjela blog znovu. Byla jsem ale opravdu v časové tísni, a tak jsem nabídla Karol, jestli se ke mně nechce připojit. Se svým snem něco tvořit se mi totiž svěřila během jednoho z našich prvních hovorů.

Jak vaše společná tvorba probíhá v praxi?

Káťa: I když jsme pracovně hodně zaneprázdněné, komunikujeme spolu denně a řešíme, jaký v daném týdnu vytvoříme obsah. Ten si zároveň vzájemně schvalujeme a přidáváme k němu další nápady. Já Káje radím při psaní a skladbě vět, ona mě zase mnohé učí z marketingové stránky.

Karol: Snažíme se být velmi systematické, ale občas, přiznáváme, opravdu nejsme. Naše konverzace o blogu na Facebooku většinou začínají velmi pozdě v noci, nebo naopak brzo ráno. Snažíme se ale mít vždy připravený publikační plán na články a toho se držet (alespoň na týden dopředu).

Doporučily byste blogování ve dvou?

Karol: Obě jsme vytížené, a proto je blogování ve dvou skvělá volba! Výhod vidím nespočet. A i když jsme každá absolutně jiná, doplňujeme. Káťa mě pomáhá se stylistikou a já ji učím marketing. Nevýhoda je jen jedna a to, že se občas prostě pohádáme, ale většinou právě z těchto „hádek“ vzejdou ty nejlepší nápady.

Káťa: Myslím si, že hlavní výhodou je čas. Nedovedu si představit, že bych při svém povolání vedla blog sama. S Kájou se opravdu skvěle doplňujeme a jsme jedna pro druhou oporou. A podle mého názoru je na blogování ve dvou skvělá i pestrost obsahu. Samozřejmě jsou tu ale i stinné stránky, a ty čas od času v našem případě vidím v rozdílných pohledech na věc. Karol je starší a občas by některé věci udělala jinak než já. Umíme ale dělat ústupky a vyjít si vstříc. A to je podle mě důležité. V jakémkoli vztahu.

Máte nějaké tipy, jak skloubit blog a časově náročnou práci?

Káťa: Důležité je znát svůj program na následující týden. Každou neděli si s Kájou píšeme naše plány a stanovíme dny, kdy můžeme tvořit. Takže v našem případě je to určitě o komunikaci. Ale i když blog píše člověk sám, musí mít dobře zorganizovaný čas. Já se také snažím veškeré schůzky nashromáždit do jednoho dne, aby mi pak alespoň jeden den v týdnu zůstal trochu volnější a měla jsem čas fotit.

Karol: Organizace na minuty, což pro mě osobně znamená papírový diář a spoustu popsaných stránek. Bez čeho se ale neobejdu je večerní plánování následujícího dne do posledního detailu.

Existuje ranní rituál, bez kterého si začátek dne neumíte představit?

Karol: Můj ranní rituál je bezesporu jógový pozdrav slunci a to minimálně třikrát za sebou a snídaně. Bez toho nerada odcházím z domu.

Káťa: Já přímo miluju ranní rituály! Po hygieně vždy odešlu materiály ke schválení do práce, připravím si vydatnou snídani, zapnu si k ní vlogy mé nejmilovanější Janni Delér a Jona Olssona a poté se jdu se sluchátky na uších projít do parku. Mezitím mi přijde plán z práce, vysprchuji se a začínám plnit pracovní zadání.

 

Jaké jsou vaše plány a sny v osobním životě?

Káťa: Najít klid. Sebe už jsem našla, lásku a pravé přátele taky. Teď bude čas pracovat na duševní pohodě a klidu, což dost úzce souvisí s mým pracovním životem, který je někdy až příliš zrychlený.

Karol: Mým snem je být absolutně nezávislá a moci pracovat odkudkoli na světě. A to zahrnuje ve velké míře objevování a cestování.

Máte představu o tom, jak by měl vypadat šťastný a harmonický život?

Karol: Pro mě harmonie znamená být absolutně v souladu sama se sebou a se svým srdcem. Znamená to myslet čistě, jíst zdravě, sportovat a ostatní věci přijdou samy. Vůbec nejde o místo, kde se zrovna nacházím. Po letech jsem zjistila, že můžu žít kdekoli, ale sama se sebou budu úplně všude.

Káťa: Pro mě je to nepochybně spokojenost se sebou samou. Jakmile nejsem spokojená se svými výsledky, svým tělem a postojem, nemůže se mnou být spokojený nikdo další. Harmonický a šťastný život proto vnímám jako sebepoznání. Není nic více uvolňujícího, než když zjistíte, kdo skutečně jste a co chcete. Je to klid na duši. Až poté mohu začít řešit ostatní věci, jako je spokojený partnerský vztah, fungující rodina a pevná přátelství. Se vším jsem naštěstí začala brzy a jsem za to ráda. Život je krátký na nějaké hlouposti.

K&K Top Ten

Blog, který pravidelně sleduji…

Káťa: Ze zahraničních Janni Delér, z českých Ejvi Freedom.

Karol: A Pair And A Spare.

Tři oblíbené Instagramy…

Káťa: @jannid, @mypetitedilemma, @marcusvaleur

Karol: @doyoutravel & @gypsea_lust, @minimaliving a @withlovekata :)

Seriál, který mě baví…

Káťa: Přátelé a na doporučení kamarádky začínám s Modern Family.

Karol: Nemám televizi a počítač využívám spíš na práci, ale miluju Gossip Girl.

Film na zlepšení nálady…

Karol: S čerty nejsou žerty.

Káťa: Láska nebeská.

Nejoblíbenější knížka…

Káťa: Obraz Doriana Graye od Oscara Wilda.

Karol: Pokojný bojovník. Je to kniha o gymnastice a pokud nemáte chuť na čtení, pusťte si stejnojmenný film.

Jeden make-upový produkt, bez kterého se neobejdu…

Káťa: Už 7 let make-up MAC, Studio Fix Fluid SPF 15.

Karol: Kačí, poraď! Bez Káti jsem v kosmetice ztracená! Ale asi bronzer, když je léto?! :)

Snídaně šampionů…

Karol: Snídaně v posteli, vajíčka a avo toast nebo smoothie bowl. Nedokážu si vybrat asi proto, že snídaně je moje nejoblíbenější jídlo dne.

Káťa: Míchaná vajíčka s avo toastem a zeleninou nebo açai bowl. K tomu černý čaj a pomerančový džus.

Dokonalý páteční večer…

Karol: Koukat na západ slunce.

Káťa: S přáteli na Náplavce nebo na grilování. Hodně ale záleží na předešlých dnech a náladě. Někdy jsem schopná zalehnout v osm a koukat na Přátele.

Destinace, která mě nadchla…

Káťa: Jedna? Vážně? Uf! Tak tedy New York.

Karol: Nad tím nemusím moc dlouho přemýšlet – jednoznačně Bali, kde zůstala část mého srdce.

Nejvíc sexy muž planety…

Karol: Nemůžu si vybrat… :D Asi Ryan Reynolds.

Káťa: Zase jen jeden? Vy mi dáváte! Zbožňuju Channinga Tatuma, ale Leonardo DiCaprio je moje srdcová záležitost.

Připravila: Kateřina Kuldová

Foto: archiv With Love K (Karolína Šramlová & Kateřina Pifflová)