VÁNOCE S BLOGERKOU FREECOOLINOU

Zajímá vás, jak si užívá Vánoce naše oblíbená blogerka Martina Kaufmannová a co si přeje od Ježíška? Nalaďte se při čtení na tu správnou vánoční atmosféru a užijte si tyto kouzelné svátky stejně tak jako ona!

Jaký je tvůj oblíbený vánoční film?
Na Vánoce nemám jen jeden oblíbený film. Je jich hned několik, které si ráda pustím. Například Grinch, Pelíšky, všechny Harry Potter filmy atd.. Miluji pohádky, takže víc převládají právě pohádky.

Jaký je tvůj typický Štědrý den?
Pro mě je důležité, aby byl Štědrý den ve znamení klidu a pohody. Už jsem zažila i cestování přes část republiky a díky tomu vím, že chci mít právě Štědrý den co nejvíce v klidu. :) Přítel většinou jezdí každý rok na štědrodenní výjížďku s klukama na kolo. Díky tomu mám celý byt jen pro sebe a mohu v klidu připravovat večeři. Pouštím si u toho buď pohádky nebo vánoční písničky. Plus zapálená svíčka nebo František u nás nesmí chybět. Večer pak máme večeři ve dvou, rozbalení dárků, pojídání cukroví a koukání na pohádky nebo nějaký film.

Pečeš cukroví? Které máš nejradši?
Rozhodně peču. Sice nemám tolik druhů jako mamka nebo babička, ale peču. U nás doma vedou nejvíc vanilkové rohlíčky, perníčky, linecká kolečka a hlavně vosí hnízda. Ty s přítelem milujeme oba úplně nejvíc.

Co si přeješ od Ježíška?
S přítelem rádi cestujeme, takže si navzájem přejeme letenky na další výlet.

Vybavíš si nějaký vtipný dárek, který jsi dostala?
Vtipný dárek jako takový si nevybavuji, ale když jsme byli s bráchou ještě děti, tak naši nám schovávali dárky. Jednou jsme je hledali asi půl hodiny po celém baráku. Nákonec přišla sousedka s pytlem plným dárků, že si Ježíšek asi spletl dveře a nechal to u ní. Pak si ještě pamatuji, jak jsem jiné Vánoce hledala kolo. Do teď nevím a nechápu, kam ho schovali a jak se najednou objevilo na chodbě. :D

A jaký nejlepší dárek jsi někomu dala?
Myslím, že ten se mi opravdu povedl až letos. Ale jelikož tohle číslo vychází ještě před Štědrým dnem, tak to nemohu prozradit. Babička si pro časopis určitě doběhne, tak ať má pod stromečkem ještě překvapení.

Jak trávíš Silvestr? Vzpomeneš si na nějaký šílený zážitek?
Minulý rok jsme na Silvestr odjeli s přáteli do Španělska a letos bychom to rádi zopakovali. Tak trochu doufám, že se to stane naší tradicí. Bylo to úplně něco jiného a moc se nám to líbilo. :) A můj nejšílenější Silvestr byl, když mi bylo 18. Tenkrát jsme na Silvestr vyjeli na hory. Domů jsem ale odjížděla s lehkým otřesem mozku a pohmožděným krkem kvůli menší nehodě na svahu. Nejhorší bylo, že jsem byla jediná s řidičákem a musela jsem to domu odřídit sama. Do teď si to pamatuji a nechápu, že jsem to zvládla.

FOTO: MARTINA KAUFMANNOVÁ