VE DVOU SE TO LÉPE TÁHNE

IMG_3557

Je možné spojit blogování a přátelství, nebo je to oxymóron? Není! Máme nezvratitelný důkaz v podání krásných a talentovaných blogerek Kristýny a Míši z blogu World Needs Blondes!


Jak a kdy vaše přátelství začalo?

Míša: Naše přátelství začalo módou a v tomto duchu i pokračuje. Chodily jsme na stejné gymnázium, ale do vedlejších tříd. Jednou mi Kristy napsala, jestli bych s ní nezajela koupit outfit na maturitu. Během letmých setkání na školních chodbách vypozorovala, že se v oblékání vyžívám a že budu stejný blázen a půjdu trajdat po obchoďáku i dva dny před maturitou!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na jaký společný zážitek nejraději vzpomínáte?

Kristýna: Ráda vzpomínám na týden ve Skotsku, kam jsem za Míšou přijela v době, kdy tam pracovala jako au-pair. Strávily jsme víkend v Edinburghu, bavily se, nakupovaly, spaly v designovém hotelu – byl to hodně spontánní zážitek a takové jsou většinou ty nejlepší! Nesmím také zapomenout na naše setkání na Bali, kde jsme se v noci koupaly nahé v moři, ležely na lodi a pozorovaly hvězdy. Na to opravdu nikdy nezapomenu.

M: Nejmilejší zážitky jsou pro mě jedny z těch prvních, kdy jsme se například z ničeho nic ráno rozhodly vyrazit do Berlína jen kvůli jednomu obchodu, nakoupily a vydaly se zpět na cestu domů. Ráda také vzpomínám na všechna první focení, která jsme dělaly s maximálním nadšením a chutí, na první společné úspěchy, vydařené spolupráce, na běžecké závody, fashion weeky…

IMG_4401-Edit

Bylo založení blogu dlouhodobým plánem, nebo spontánním rozhodnutím?

K: V hlavě jsem si s myšlenkou na blog pohrávala delší dobu, ale založení jako takové bylo spontánní rozhodnutí, které se událo během společného výletu do Primarku. Bylo už načase naši posedlost módou sdílet s větším okruhem lidí než jen mezi sebou.

Jak spolupráce probíhá v praxi?

M: Každá vynikáme trošku v něčem jiném, což je ideální spojení. Kristy si rozumí s technikou a já jsem zase lepší v psaní. V ideálním případě se jednou týdně sejdeme, navzájem se vyfotíme, ale pak už si každá připraví svůj článek sama. Když se objeví návrh nějaké větší spolupráce nebo se nám maily už valí přes hlavu, zajdeme na kávu a všechny resty vyřešíme společně.

IMG_4094

Plánujete obsah blogu dopředu, nebo tvorbě necháváte volný průběh?

K: Řekla bych, že jsme obě spontánní, a tak je náš blog z většiny jeden velký freestyle. Popravdě máme s organizací a plánováním trochu problémy a píšeme a fotíme, co nás zrovna napadne. Jsme stále ještě ve stadiu, kdy blogujeme především pro zábavu, a nechceme být úplnými otroky virtuálního světa.

Doporučily byste „blogování ve dvou“ ostatním?

K: Mít blog s kamarádkou je určitě větší zábava a především začátky jsou mnohem jednodušší, než když je člověk na vše sám. Hned při rozjezdu si ale ujasněte, jakým směrem by se měl celý koncept ubírat. Je také nezbytné umět dělat kompromisy!

M: Především bych doporučila volit kamarádku s rozmyslem. Ne vždy totiž znamená, že dobré přátelství přinese dobré pracovní vztahy. Pro mne osobně je blogování ve dvou velikou výhodou a větší zábavou. Outfity si fotíme navzájem, poradíme si, focení spojíme s příjemným obědem… Na akcích se nestane, že zůstanete sama jako kůl v plotě, vždycky máte parťáka, který vám pohlídá skleničku. A v neposlední řadě je to i výhoda pro čtenáře – každá z nás je jiná, máme rozdílný styl a poskytujeme dva odlišné pohledy na svět.

IMG_7245-Edit

Představte si, že před sebou máte společný volný den, co byste podnikly?

K: Vzaly bychom auto, lyže a vyrazily do Špindlerova Mlýna. Zalyžovaly si, pořídily parádní fotky na blog, popíjely na svahu Aperol Spritz a horkou čokoládu. Večer bychom určitě zašly na dobré jídlo a následně relaxovaly v sauně.

M: Ráno bychom si daly nějakou fotogenickou, královskou snídani, pak bychom zajely vyfotit outfity, nechybělo by brouzdání po obchodech a focení všeho, co se fotit dá. K odpolední kávě bychom vzaly notebook, vyřizovaly e-maily a pracovaly na blogu. Den bychom zakončily kulturní akcí a skleničkou vína.

IMG_7642

Buď, anebo… 

Organizovanost x teorie chaosu

K: U mě bohužel vládne teorie chaosu…

M: Organizovanost.

Ranní ptáče x noční sova

K: Noční sova, brzo ráno mě z postele nikdo nedostane.

M: Ranní ptáče.

Conversky x Stan Smith

K: Stan Smith.

M: Conversky.

Gilmorova děvčata x Sex ve městě

K: Sex ve městě samozřejmě.

M: Sex ve městě!

BBM1

Sledujte WNB na @wnb_kristeen & @wnb_mischa

Připravila: Kateřina Kuldová

Foto: World Needs Blondes