VÍME, CO JEDÍ VEGANI

Když se food blogerky a veganky Lindy zeptáte „A co tedy vlastně jíš?“, nemusí odpovídat vůbec nic. Jen vám předá kuchařku. Stylovou veganskou kuchařku „uvařenou“ s láskou a okořeněnou vtipem…

Ze všeho nejdříve – moc gratulujeme k publikování knihy, je opravdu nádherná! Bylo vydání kuchařky tvým snem?

Děkuju! Ano, byl to sen, za kterým jsem si nešla. První nabídku na vydání knížky jsem dostala loni na podzim, zpanikařila jsem a odmítla ji. Za pár měsíců jsem si to samozřejmě rozmyslela.

Popíšeš nám svůj kreativní postup a celý následný proces? Měla jsi od začátku jasnou představu, jak by měla vypadat?

Moje představa byla velice jasná. Chtěla jsem veganskou kuchařku pro (ne)vegany v minimalistickém stylu, ve které by byly jen recepty a ani stránka navíc. Průměrnému vydavateli by se z toho asi zatočil ediční plán, nicméně já měla štěstí na vydavatelství nadprůměrné (vydavatelství Došel karamel, pozn. red.). Z mojí strany to byl proces velice podobný blogování, o všechny prudérní záležitosti se postaral Došel karamel. Nejtěžší bylo vymyslet layout a titulku. Ač se to nezdá, tak čím jednodušší design, tím náročnější to je. Nejvíc mě pak bavila závěrečná fáze, návštěva tiskárny a křest.

Existuje nějaký velký „veganský mýtus“?

Spíš která informace týkající se veganství není mýtus. Ale myslím si, že se pohled na veganství mění. Čím dál tím více lidí si uvědomuje, že při zodpovědném přístupu má tento životní styl jen samé výhody – z hlediska zdraví, z hlediska environmentálního i morálního.

Které ze surovin máš doma vždy po ruce?

Rýži, tofu a chilli.

Jaké jsou tvé guilty pleasures?

Fascinuje mě minimalismus a hnutí zero waste, takže v poslední době je pro mě „guilty pleasure“ i nákup oblečení nebo věcí obecně. A dokážu strávit hodiny sledováním amerických late night shows.

Co tě nabíjí kreativní energií?

Moje vnitřní dítě. :)

Které Instagramy tě inspiruji?

@letscookvegan, @stylelikeu a @czech_vibes.

Čtení patří mezi tvé koníčky, jaké jsou TY tři knihy, které „povlečeš“ na pustý ostrov?

Jíst zvířata, Jak být ženou a Myšlení, rychlé a pomalé.

Ideální relax podle Lindy?

Dlouhé procházky v přírodě, četba klasické literatury… Dělám si srandu. Nejlíp se mi relaxuje doma na gauči. S ovladačem v ruce.

Dokážeš si představit, jak by měl tvůj život vypadat za pět let?

Nedokážu, boží cesty jsou nevyzpytatelné. Přála bych si obrátit přibližně 7 miliard lidí na veganství. Taky bych chtěla víc knížek a delší vlasy.

Připravila: Kateřina Kuldová

Foto: Linda Müllerová