ZAČNĚTE S VYSNĚNÝM KONÍČKEM… DNES!

šití

Umlčte hlásek ve své hlavě, který vám našeptává, že se svojí vysněnou zálibou začít nemůžete, protože nemáte potřebný talent. Ten otravný hlas nemá pravdu (jinými slovy, kecá:)) Oddechnout si, užívat si činnost prostě jen z toho prostého důvodu, že vás uklidňuje a baví – není to to nejdůležitější? Není to definice slova záliba?

Inspirujete se příběhem Nikol z blogu Talk to my Moustache, která své obavy hodila za hlavu a díky tomu má nyní krásnou vášeň – šití! Touto aktivitou tráví většinu svého volného času a nejen, že se u ní úžasně odreagujete, ale také svými výtvory obohacuje vlastní šatník. To zní jako ideál, ne? ;)

A jak se Nikol k tomuto koníčku dostala, co ji inspiruje?

šití

Šití se stalo mou drogou. O věnování se této činnosti jsem snila už dlouho, ale až nedávno jsem se rozhoupala a šicí stroj si konečně koupila. Brzdil mě strach, který mě doprovázel i v začátcích. Myslela jsem si, že manuální práci se věnovat nemůžu, neboť neoplývám trpělivostí ani zručností.

Nakonec se ale ukázalo, že moje touha po tvorbě oblečení a celkovém kreativním vybití dokáže moje ruce i mysl natolik ovlivnit, že kupodivu dokážu něco spíchnout a vytvořit si tak vlastnoručně ušité oděvy do své skříně, kterou tím ozvláštňuji.

šití

Kromě samotného šití nových věcí se věnuji i přešívání věcí starých. Dávám jim tak druhou šanci a vdechuji nový život. Nejčastěji přetvářím obrovské pánské košile v dámské svršky do podoby topů a tílek, z delších košil vytvářím šaty, někdy dokonce i sukně. Cítím se díky tomu jako taková záchranářka starého oblečení. :)

Za seznámení s šicím strojem vděčím své tetě, jejíž výtvory mě vždy okouzlovaly. Jsem jí také vděčná za pomoc a rady do začátků. S dalšími kroky mi pomáhala nejrůznější videa na YouTube a inspirací mi jsou především obrázky a fotografie na Pinterestu, díky nimž jsem už ušila spoustu věcí.

šití

Připravila: Kateřina Kuldová

Text a foto: Nikola Havlíčková