ŽIJTE NAPLNO!

„Zkusit se má v životě všechno,“ radí blogerka Bára (BK Blog). A my souhlasíme! Protože jejímu kouzlu, energii a elánu nelze nepodlehnout…

 Co pro tebe bylo hlavním podnětem k založení blogu?

Byla jsem ve fázi života, kdy jsem přestala s jednou prací a hrozně toužila dělat něco kreativního. O blogu jsem v té době přemýšlela už asi rok. Ale nevěřila jsem si, a tak k tomuto kroku došlo až v roce 2014. Chtěla jsem inspirovat, sdílet své názory a pocity, i kdyby to mělo bavit jen pár lidí! Řekla jsem si, že pokud to bude průšvih, tak s blogováním prostě skončím a půjdu dál. A proto říkám: Zkusit se má v životě všechno!

Stíhat blogování a výchovu syna musí být náročné. Jak se ti daří zvládat všechny povinnosti a aktivity?

Jak píšete, je to náročné, ale všechno jde, když se chce. Jen je nutné stanovit si priority. Já například oželím hodinový spánek a raději místo toho pracuji. Ale na druhou stranu, když jsem opravdu vyřízená, tak si jdu lehnout a práce holt musí počkat. Nemám pak ale špatný pocit, protože jsem si pro sebe určila, co je v dané chvíli důležitější. Organizace a plánování jsou ale nezbytné – na ty já jsem expert. :)

Jsi tedy spíše organizovaný než spontánní typ?

Je zajímavé, že jsem vlastně velmi spontánní člověk – miluju takto žít! Ale v běžném denním provozu potřebuji jasný řád, musím mít plán. Nesnáším chodit někam na poslední chvíli a dělat věci ve spěchu. Raději vše připravím i týden předem, než aby mě pak stresovala časová tíseň.

Co bys poradila (nejen!) mladým maminkám, které chtějí zůstat aktivní a přemýšlejí o založení vlastního byznysu?

Ať si jdou za svými sny, ať dělají to, co je baví, ať si nic nenechají vzít! Je strašně důležité, aby každá žena/matka měla své vlastní naplnění. Když budete šťastná vy, tak bude šťastné i vaše dítě a celá rodina.

Jaká je tvá definice zdravého a vyváženého životního stylu?

Miluji sport a miluji jídlo. Nejsem dietářka a zbožňuji požitky. Chci se cítit v kondici a psychicky v pohodě, proto sportuji a jím zdravě, ale zase to nepřeháním. Když člověk čas od času zhřeší, tak mu to udělá dobře. ;)

 Jaké jsou tvé 3 guilty pleasures?

Víno (hodně vína:)), slané věci, pečivo… Ale neberu to jako guilty pleasures, jen pro mé tělo nejsou úplně nejlepší.

 Co tě nejvíce nabíjí energií a naplňuje štěstím?

Můj syn – i když ten mi tu energii někdy i bere. :) Sport, čas strávený s manželem a přáteli, zajít si na skleničku a protančit střevíce, cestování… Zkrátka žít a užívat si života!

Připravila: Kateřina Kuldová

Foto: Barbora Kotalíková (BK Blog & @bk_blog)