ŽIVOT SE MUSÍ ŽÍT!

Christina Lichi - Cosmobloggers

Vyzpovídali jsme blogerku KristýnuChristina Lichi a kromě jejího přístupu k životu i tvorbě nás zajímalo, jak na dokonalé beach waves a který instagramový filtr je nejlepší…

Christina Lichi - Cosmobloggers

Jaké byly tvé blogovací začátky?

Má úplně první blogová zkušenost byla už v dětství, kdy jsem psala o oblíbeném seriálu. Poté jsem ale s tímto koníčkem na nějakou dobu přestala a až přede dvěma roky mě přítel doslova „ukecal“ k založení blogu nového, protože věděl, jak moc mě baví focení. I přes počáteční protesty jsem se nakonec nechala zlomit a začala o tom uvažovat. Moc mu za to děkuji, protože se tato platforma stala mou neoddělitelnou součástí.

Kde čerpáš inspiraci? Sleduješ nějaké blogy a Instagramy pravidelně?

Já vždycky říkám, že i když jde člověk po ulici, měl by mít oči otevřené a měl by si všímat lidí i věcí, které ho obklopují. Nejvíce inspirace vždy načerpám v zahraničí a u moře, v běžné dny pak z Instagramu. Z blogerek mě baví například Janni Delér, Mija Flatau, Silvia García Bartabac a Sjana Elise Earp.

Christina Lichi - Cosmobloggers

Plánuješ obsah blogu dopředu, nebo pracuješ spontánně? Kde se ti nejlépe tvoří?

Jsem spíše spontánní, nemám ráda, když něco musím udělat, vyfotit či napsat v určitý okamžik nebo v daný termín. Cítím pak, že blog není radost, ale povinnost. Čas od času ale samozřejmě plánuji, někdy to bez toho nejde. :) A kde se mi nejlépe tvoří? Asi ráno, doma na gauči, s kávou v ruce a s naší britskou královnou (kočičkou) po boku.

Jaké vybavení, programy a aplikace na úpravu fotek používáš?

Přiznám se, že své vlastní fotografické vybavení nemám, půjčuji si zrcadlovku od přítele. Fotky poté upravuji ve Photoshopu nebo Lightroomu, ve kterém ladím i snímky na Instagram. Moje oblíbené aplikace jsou Rookie Cam a VSCO. V Instagramu pak často používám dva konkrétní filtry – říkám jim Ludvík a Adena, jsou to fajn chlapíci. ;)

Christina Lichi - Cosmobloggers

Máš oblíbené beauty produkty?

Z pečující kosmetiky jsem si za poslední měsíc zamilovala pěnový odličovač Miel-en-Mousse od Lancôme, který božsky voní, a já si tak poprvé v životě užívám odličování. Pro všechny lenochy doporučuji! Mezi mé nejoblíbenější produkty z vlasovky patří určitě sprej s mořskou solí Eimi Ocean Spritz od Welly. Díky němu mi přirozené vlny vydrží i několik dní.

Jak nejraději relaxuješ?

Miluju masáže, ale jinak se moc „zastavit“ neumím. Nejlépe vypnu, když můžu něco podnikat, cestovat, někam vyrazit nebo sportovat. Jsem akční člověk a nedokážu celý den ležet a nic nedělat. Miluju třeba běh nebo jógu – u té si člověk nejen procvičí soustředění a vyčistí hlavu, ale i dobije baterky a pozitivní myšlení. Ráda také relaxuji s kamarádkou u vína či s přítelem na dobré večeři. A nesmím zapomenout na blog, na místo, kde se můžu vypsat ze všeho, co mé srdce tíží.

Christina Lichi - Cosmobloggers

Co tě dělá šťastnou?

Štěstím je pro mě fakt, že jsem zdravá a stejně tak i má rodina a přátelé, a také to, že mám čas. Čas je důležitý a mít ho dostatek na přítele, rodinu, kamarády a samu sebe považuji za obrovské privilegium! Šťastnou mě činí také to, že můžu cestovat, poznávat nová místa, ochutnávat nová jídla, sledovat hladinu moře, běžet pískem, užívat si slunce… Ale stejně tak dokážu být spokojená i doma, vlastně kdekoliv, kde mám kolem sebe lidi, na kterých mi záleží.

Máš představu, jak by měl tvůj život vypadat za pět let?

Netuším! :D Mám sny, které bych si chtěla splnit, ale netroufám si předvídat, jak to bude. Opravdu jsem spíše spontánní člověk a když něco příliš plánuji, většinou to nedopadne, nebo to není tak skvělý, jak jsem si myslela. Proto se nechám překvapit… Jedno ale vím – chci být šťastná, žít naplno a mít kolem sebe tak úžasné a inspirativní lidi, jako mám teď. Nikdy nechci dělat něco, co by mě psychicky vysávalo nebo mě nenaplňovalo. Život se musí žít!

Christina Lichi - Cosmobloggers

BUĎ, ANEBO…

Skinny jeans x boyfriend jeans

Boyfriend jeans.

 Nike x Stan Smith
Stan Smith.

 Avo-toast x smoothie bowl

Avo-toast, ale já úplně nejraději vajíčka s pažitkou a croissant.

 Drink v baru x sklenka vína doma

Záleží na situaci i náladě… Spíš ale sklenka vína doma.

 Liam Hemsworth x Eddie Redmayne

Já jsem tým Leo! Eddie je bezpochyby super herec, ač to není ani v nejmenším můj typ! :D Liam je fešák.

Christina Lichi - Cosmobloggers

Připravila: Kateřina Kuldová

Foto: Kristýna Ličková