Blogerkou na plný úvazek

Jak vypadá běžný den fashion blogerky, které se podařilo přeměnit své hobby na zdroj obživy? A jak vyfotit top streetstylovou fotku? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky nám prozradila Veronika D.

Co pro tebe bylo hlavním impulzem k založení blogu?

Vždy mě hrozně bavilo focení a blog pro mě byl – a vlastně stále je – takovým vizuálním deníkem. Chtěla jsem sdílet zážitky z cest, věci, které mě baví, co nosím… Viděla jsem, že v zahraničí to funguje, a rozhodla se zkusit to u nás.

Jsi blogerkou na plný úvazek, jak vypadá tvůj běžný den?

Každý den je jiný a to mě hrozně baví! Většina lidí si myslí, že práce na blogu zabere tak hodinku denně, a když je vyvedu z omylu, jsou dost překvapení. U počítače prosedím několik hodin v kuse, komunikuji s firmami, upravuji fotky, plánuji články, odpovídám na dotazy a komentáře. Fotím nejen na blog, ale i na Instagram, a několikrát do týdne navštěvuji různé press eventy.

Kde se ti nejlépe pracuje?

Hrozně nerada jsem o samotě, takže si s notebookem většinou zajdu sednout do některé ze svých oblíbených kaváren. Miluju ten ruch kolem, paradoxně mě to vůbec neruší a udělám nejvíc práce. K tomu ještě dobrá káva a mám svoji ideální kancelář.

Jsi organizovaný typ, nebo vyznáváš teorii chaosu?

Tak tady mám v odpovědi naprosto jasno: určitě chaos. A pak také vše nechávám na poslední chvíli.

Máš blogerský vzor?

Mou největší inspirací je určitě Aimee ze Song of Style. Žije v LA, ale neustále cestuje, je neskutečně milá, vtipná a svá. Obdivuji její nádherné fotky a úžasný styl.

A co návrháři a módní značky, jaké máš nejraději?

Hrozně mě baví Anine Bing, Victoria Beckham, Alexander Wang, Zoe Karssen a také AllSaints.

Kdybys musela celý měsíc nosit jeden outfit, z čeho by se skládal?

Pohodlné džíny (miluju levisky), basic tričko, delší kardigan, kožená bunda, kterých mám už dost slušnou sbírku, a k tomu biker boots.

Jaký je tvůj „recept“ na zachycení skvělé streetstylové fotky?

Základem je trpělivý fotograf! Já mám štěstí, že se fotíme navzájem s kamarádkou. Pak je důležité najít hezké prostředí a chytnout dobré světlo, což je teď v zimě dost komplikované.  Co mně osobně dělá největší problém, je zkoordinování výrazu ve tváři s postojem tak, abych nevypadala jako strnulá figurína. :)

Máš před sebou den volna, co podnikneš?

Probudím se skvěle odpočatá, ke snídani si dám čerstvý mandlový croissant z Bakeshopu a kávu, dopoledne strávím čtením knížky a odpoledne sledováním Sexu ve městě. Zajdu na dlouhou procházkou po Malé Straně a den zakončím s kamarádkami na parketu v oblíbeném baru.

Jaké jsou tvé blogovací sny a plány do budoucna?

Nejsem zrovna plánovací typ, ale určitě bych byla moc ráda, kdybych díky blogu mohla více cestovat a přinášet tak čtenářům zajímavější a různorodější obsah.

Připravila: Kateřina Kuldová

Foto: Veronika Ďuricová