MÓDA A MRÁZ SI ROZUMĚJÍ!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Také vám připadá, že styl a zima se moc nekamarádí? Se začátkem měsíce ledna se naše snahy působit upraveně rapidně snižují, a to přímou úměrou s klesajícími teplotami. Proto potřebujeme pomoc ve formě inspirace! Tu nám poskytla Marie z blogu Mnerad, která své cool outfity podrobila drsné zkoušce v podobě ledového finského podnebí. A uspěla na 200 %, jelikož se jí podařilo i přes sněhové závěje a severský mráz zůstat absolutně chic! Jak to dokázala?


Ahoj, zdravím všechny čtenářky webu Cosmobloggers!

Připravila jsem si pro vás několik zimních outfitů a budu doufat, že vás inspirují. Na začátku října jsem odletěla na dovolenou do finského městečka Keuruu. Vzala jsem si s sebou pouze dva páry bot, dvě podzimní bundy a jen jednu bundu zimní. Vlastně jsem se těšila na to, že já, fashion blogerka, budu po celou dobu pobytu nosit pouze tyto jednoduché kombinace. Rozhodla jsem se pojmou to jako výzvu a snažila se i jen s tímto málem vytvářet sice basic, ale zároveň kreativní looky. A tak vzniklo mých TOP 5 finských outfitů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Když jsem přiletěla, bylo poměrně teplo. Bylo něco málo nad nulou, takže na řadu přišly mé podzimní kousky. Většinou jsem na sebe hodila jen tričko, svetr, bundu, šálu a čepici a bylo hotovo. Samozřejmostí byly rukavice, bez nichž bych nepřežila ani hodinu! Tyto jsem koupila v malém finském obchůdku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Další outfit je focený několik dnů po mém příletu a je založený na vrstvení. Vrstvení – to je kouzlo, bez kterého bych tu umrzla! Vytáhla jsem svoji podzimní bundu číslo dvě a šla na věc. Myslím si, že fotky u místních jezer mají opravdu hloubku. Okolní krajina i městečko, kde jsem bydlela, působily tak jemně a čistě…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Další dny mého pobytu bylo už drobátko chladněji. Nadešel tedy čas na moji jedinou zimní péřovku. Vy, kdo mě sledujete na Instagramu, ji už moc dobře znáte. :) Když jsem si doma v Čechách balila věci do kufru, právě tato bunda zabrala nejvíce místa. Chvíli jsem i uvažovala o tom, že se na ni vykašlu a vezmu si raději skladný kabát. Díky bohu to tak nedopadlo! Jediné, čím jsem mohla tyto hodně klasické outfity oživit, byly doplňky. V tomto případě jsem je volila ve výrazné vínové barvě.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A opět je tu magie vrstvení! Při této příležitosti jsem na sobě měla krásných 6 vrstev svršků a z toho dva opravdu pořádně zateplené. Můj další super tajný tip: punčocháče pod kalhoty a dvoje ponožky! :D V tento den bylo minus 10 stupňů!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poslední look je můj nejoblíbenější a nosila jsem ho prakticky každý den. Ale popravdě, ne že by se mi ke konci pobytu už neomrzel. :) Doma jsem zvyklá oblékat si každé ráno něco jiného, střídat kalhoty a sukně, různé kabátky a občas také ráda sáhnu po botách na nízkém podpatku. Pobyt ve Finsku byl pro mě osobně tedy hodně ve znamení módního minimalismu. ;)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Doufám, že jsem vás svými outfity alespoň trošku inspirovala a podaří se vám i díky tomu nezmrznout a zůstat stylová.

Mějte se skvěle… a buďte v teple! ;)

Maru

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sledujte Marii na mnerad.com a @mnerad!

Připravila: Kateřina Kuldová

Text a foto: Marie Neradová