Sister Power

Ve dvou jde všechno lépe! A my děláme spoustu věcí společně, tak proč by to mělo být s natáčením videí na YouTube jinak?!“ Se sestrami Luckou a Veronikou o jejich novém společném projektu, o jejich vztahu, nejoblíbenějších jídlech a vysněné kavárně…

Co vás inspirovalo k založení společného YouTube kanálu?

Lucie: Na svém blogu, který jsem si založila před více než sedmi lety, jsem kdysi pár videí publikovala. Nemyslím si, že by to byla úplně špatná videa, ale v té době je moc lidí nechápalo a styděla jsem se za ně. Je ale super, že se situace úplně změnila, a myslím, že stálo za to vydržet, blogovat i dál a dělat to, co mě baví. Teď už je úplně normální natáčet videa a blog má už opravdu každý. Jsem ráda, že jsme se k tomu se sestrou odhodlaly společně a s natáčením začaly. Vlastně ani nevím, jak nás to najednou napadlo, bylo to dost spontánní.

Veronika: Bylo to vážně úplně spontánní! Ale ve dvou jde všechno líp, máme skvělý vztah a děláme spolu hodně věcí, tak proč ne i tohle.

Jak probíhá spolupráce v praxi? Je náročné tvořit ve dvou?

V: Témata se vždy snažíme vymýšlet společně. I přesto, že každá chceme natáčet něco trochu jiného, vždycky se dohodneme. Lucka videa stříhá, já jsem zatím stříhala jen jedno a musím přiznat, že jsem si do té doby nedovedla představit, jaká je to práce a kolik času to člověku zabere.

L: Tvořit ve dvou je celkem náročné, protože každá máme samozřejmě i jiné věci na práci. Časově nám to často nevychází, ale když už je vše domluveno, tak se pak většinou shodneme, co budeme točit a jak.

Jste organizované, nebo vám více vyhovuje spontánní chaos?

V: Lucce chaos vůbec nevadí. Věčně dělá vše na poslední chvíli, což mě hodně štve. Já jsem úplný opak.

L: Je to tak, Veronika je organizovaná a vždycky předem přesně ví, co, kdy a jak bude. Mně zase naopak vadí, když se snaží do posledního detailu něco plánovat. Až na to přijde, tak to prostě nějak uděláme, ne?

Dovedete si představit pracovat spolu i v budoucnu, například mít vlastní byznys?

L: Dovedeme! Myslím, že by to fungovalo dobře. Skvěle se totiž doplňujeme.

V: Líbilo by se nám mít vlastní kavárnu. Já ráda vařím a obsluhuji zákazníky a Lucka by se starala o web a tvořila obsah na sociální sítě. Že bychom si ale teď chtěly nějakou kavárnu nebo byznys zakládat, to se říct nedá. Máme jiné plány.

Koho na YouTube sledujete nejraději?

L: Nejvíc mě baví Janni Delér a Jon Olsson.

V: Mí oblíbenci jsou Cestology a Lost LeBlanc.

Vídáte se pravidelně? Co nejčastěji podnikáte?

V: Vídáme se často. Lucka dostává hodně pozvání na různé blogerské akce, tak mě bere s sebou jako doprovod a vždycky si to užijeme.

L: Ráda chodím se ségrou fotit… Jen jí se skoro nikdy nechce, ale když nakonec jde, jsou z toho pokaždé krásné fotky. Taky plánujeme společnou dovolenou a už se na ni moc těšíme!

Jak byste strávily volný páteční večer? Ideální scénář… ;)

L: Verča by chtěla určitě do kina, ale já bych si raději sedla někam na terásku a dala si něco dobrého!

V: Takže bychom to spojily a udělaly obojí, abychom byly obě spokojené.

Jaké jídlo byste mohly jíst každý den?

Obě: Určitě Bún bò Nam Bộ! Nechápeme, jak jsme bez něj dřív mohly žít! A pak suši, avo toasty a noky s chilli, slaninou, rukolou a parmazánem.

Co vám zaručeně zvedne náladu, když máte špatný den?

L: Když Verča uvaří něco dobrého!

V: Když mám špatný den, tak si lehnu a koukám na Netflix. Stoprocentně mi pak zvedne náladu, když Lucka přijde z města a donese mi něco dobrého, aniž si o to řeknu. A úplně stejnou radost by mi udělalo, kdyby mi něco uvařila… To se ale bohužel tak často nestává. :D

Máte nějaký sen, cokoliv, co byste chtěly společně zažít nebo podniknout?

L: Chtěly bychom se vydat na delší poznávací dovolenou. Veronika by si představovala například měsíc na Srí Lance nebo na Bali s tím, že celý ostrov projedeme a své cestování zdokumentujeme. Videa z cest jsou podle nás totiž ta úplně nejlepší.

V: Já letos plánuji odjet na delší dobu do Austrálie a moc bych si přála, aby za mnou Lucka třeba na dva týdny nebo i měsíc přijela.

Jakou vlastnost na té druhé obdivujete? Jaká vás naopak nejvíce rozčiluje?

L: Líbí se mi, že když ségra do něčeho jde, tak naplno. Štve mě, když mě úkoluje nebo když do detailu plánuje, co a v kolik hodin budeme dělat.

V: Na ségře mě štve, že pořád všechno odkládá a chodí pozdě. Kdybyste jen věděli, kolikrát už jí ujel autobus a ona si pak musela kupovat další lístek. Nejhorší ale je, když kvůli ní přijdu někam pozdě i já! Jinak je ale skvělá fotografka, má na to opravdu oko. Umí pracovat s grafickými programy, které já ani neznám, a když neví, jak něco udělat, tak si to prostě najde na internetu a naučí se to sama. To je podle mě super!

Připravila: Kateřina Kuldová

Foto: Lucie Šumová a Veronika Šumová