Zažijte skutečnou romantiku v Paříži… tu nenucenou!

Někdy se to zdá až jako „úkol“, který je třeba splnit – zažít romantický víkend v Paříži, procházku podél Seiny a polibek po Eiffelovou věží… Příjemné zážitky by ale žádnou povinností být neměly! Jak tedy na to, abyste si výlet do nejromantičtějšího města na světe opravdu užila?

Neplánujte

I když máte málo času, třeba právě jen víkend, snažte se nenapěchovat itinerář k prasknutí, aby se z dovolené nestal maraton a vy jste se nevrátila vyčerpanější než před odjezdem. Procházejte se zapadlými uličkami (a tím opravdu myslíme „procházet se“, pozvolným tempem, ne sprintovat;). Dejte si piknik v Lucemburských zahradách, prolistujte si knížky u bukinistů na nábřeží… Nejkrásnější zážitky, které si budete pamatovat, jsou stejně vždy ty spontánní.

Odměňte se

V každodenním shonu často není čas ani nálada na nákupy a dlouhé, pomalé večeře nebo odpolední kávy. Ale dovolená by v tomto měla být pravým opakem. Projděte si oblíbené obchody, nakupte vysněné šaty a džíny, prozkoumejte bleší trhy, byl by až hřích ty pařížské, které se řadí mezi nejlepší, neprobádat. Sedněte si do kavárny ke kulatému stolku vystrčenému na ulici, pozorujte kolemjdoucí, usrkávejte černé espresso nebo/a červené víno. Dovolená je od toho dovolit si… vše! ;)

Na outfitu… záleží!

Navléci na sebe cokoli, co vylovíte z kufru, to už dávno neplatí. I při cestování je dobré myslet na estetiku oděvu, který máte na sobě. Pohodlí by samozřejmě mělo být jedním z kritérií, když se jedná o looky, ve kterých trávíte celý den, ale to vůbec neznamená, že by praktičnost měla být na úkor stylu. Naopak! Vybírat můžete z tolika krásných věcí. A cítit se právě v Paříži stejně ležérně chic, jako tamní slečny, to není špatný pocit, nemyslíte?

Inspirujte se blogerkou Alex,  která nedávno prožila nezapomenutelný romantický víkend ve městě na Seině a svůj pobyt si zpestřila právě jedinečnými outfity nepostrádajícími styl, originalitu a osobitost, ale ani zmíněné pohodlí.

Tip No.1:

Zkuste ledvinku! Není nutné nosit s sebou pomalu celý obsah vašeho zavazadla a cítit se jako nomád. Ty nejdůležitější věci se vám hravě vejdou do ledvinky. A další přidaná hodnota? Budete ultra trendy! Ledvinky se už od loňského léta drží na výsluní pozornosti a milují je jak ty nejlepší fashion blogerky, tak celebrity a It Girls po celém světě.

Tip No.2:

Dolaďte svůj look šperky. Můžete si obléknout úplnou klasiku, jako je bílé tričko a levisky, ale když přidáte nádherné a zajímavé šperky, bude i ta nejjednodušší kombinace působit jako promyšlený model. Zkuste šperky a doplňky od značky Tous.  Jejich jasně rozpoznatelný, něžně ženský design upoutá na první pohled.

 

Text: Kateřina Kuldová

Foto: Alexandra Sedláčková