Cosmopolitan: TRAVELING TIPS

18610057002_8e683efc22_oCestování hraje v mém životě poměrně velkou roli. Během posledních pár let jsem měla tu příležitost vidět spoustu nádherných míst a tím pádem i hodně létat. Právě při zpátečním letu z Amsterdamu jsem dostala nápad sepsat takové tipy, jak přežít několikahodinový let a cestování obecně. Za inspiraci vděčím sekci Deníky Taťány Kuchařové v Cosmopolitanu, kde Taťána popisuje, jak je cestování stresující a náročné. I já mám cestování spojené se stresem a během těch několika let jsem našla pár věcí, které mi cestování ulehčují a o ty bych se tu s Vámi dneska chtěla podělit.
PREPARE YOUR FLIGHT

17734724806_a543f70bb4_oDůležitý není jen let samotný, ale i příprava před ním – jakmile to jde, snažím si vždycky místo zarezervovat dopředu. Ty nejlepší jsou podle mě u okénka/na exitech/v první řadě, kde je i poměrně dost místa. Devět hodin na prostředním sedadle mi jednou bohatě stačilo. Také jsme měla možnost vyzkoušet Economy Comfort, které si podle mě vyplatí připlatit na delší lety. Kromě místa si také rezervuji jídlo. Jak asi víte, klasická jídla nemůžu, takže si volím gluten-free verzi, kde je spousta ovoce a zeleniny (gluten-free bych mohla doporučit i všem, co nemají rádi maso a těžká jídla).

PACKING

17761465921_b7e44bca8c_oPři balení dodržuji prakticky jen dvě pravidla:
1. všechny nedrahé věci zabalit do kufru, který se bude odbavovat
2. všechny dražší a cennější věci do příručního zavazadla.

Už několikrát jsem se poučila o tom, jak airelonky kufry dokáží pomačkat, zničit a případně i ztratit. Tohle je podle mě jedinný způsob, jak nemuset mít o věci strach. Do příručního zavazadla si také balím “záchranné” věci (např.: kartáček na zuby, hřeben, plavky) v případě, že by se mi kufr ztratil. Často jste se mně ptali, jak převážím se své kabelky. Všechny mám v dustbagu a většinou do kabelky dám pyžamo, tričko nebo menší části oblečení, aby si udržely tvar a nezničily se.
Na palubu si pak beru ještě vetší kabelku, většinou Celine nebo Neverfull, kde mám iphone,sluchátka, brýle, peněženku, pas, nějakou kosmetiku – prostě všechno, co potřebuji.

BE COMFORTABLE

18407271300_6a56262b1b_oCítit se pohodlně je pro mě při dlouhém letu prioritou. Většinou volím kombinaci skinny džínů, trička se sakem/velkého svetru a slip onů/tenisek. Také jsem už letěla v kotníkových kozačkách, což mi přišlo také pohodlné, ale tenisky jsou tenisky. Tady jsem pro Vás vybrala pár outfitů, ve kterých jsem/bych letěla.

AT THE AIRPORT

18597040871_333128f917_oVždycky je lepší přijet na letiště o něco dřív než pak pospíchat na poslední chvíli. Čas na letišti většinou trávím nad kávou, ale samozřejmě se také podívám do Duty Free a případně si koupím salát do letadla. Na letišti se spíš snažím relaxovat, vychutnat si kávu a samozřejmě také něco vyfotit pro Vás!

IN-FLIGHT

17975321273_598d226d76_oPosledním bodem článku je let samotný. Co dělat, abyste se zabavili celý let? Já si vždycky všechny úkoly, písemné práce, články, apod. “šetřím” do letadla. To mě zabaví na celou dobu a navíc to pak nebudu muset dělat ve svém volném čase. A pokud práci nemáte, vždycky můžete poslouchat hudbu, dívat se na filmy, číst knížku nebo plánovat dovolenou!
Ještě než přistaneme, vyčistím si pleť, nanesu trochu korektoru na zakrytí kruhů pod očima a trochu řasenky (a na letišti případně linky). Pak už stačí se jenom zastavit na ranní kávě na letišti. Bon voyage!