KUŘECÍ NUGETY s pivním sýrem, mňam!

“V lednovém čísle (01/2016) Harper’s Bazaar a v lednovém čísle (01/2016) Cosmopolitan vyšel můj recept Kuřecí nugety s pivním sýrem. Byla to spolupráce neskutečně fantastická, nebot’ se jedná o podporu pití piva u žen. Ke každému receptu je přiřazena jedna osobnost a tento měsíc oslavujeme nádhernou Inu T. a její práci na osobitém blogu. Navíc jsme s klientem všichni dolmluvili vzrušujících 6 měsíců spolupráce, během kterých vyjde 6 receptů v Harper’s Bazaar a v Cosmopolitan.”

Kuřecí-nuggety-s-pivním-sýrem_2

KUŘECÍ NUGETY S PIVNÍM SÝREM
Příprava 40 minuts / Pro 6 osob
Sýrovo-pivní náplň

450 g nastrouhaného sýru čedar
330 ml piva
2 lžičky kukuřičného škrobu
2 lžíce dijonské hořčice
1 lžíce worcesterské omáčky
Kuřecí nugety

200 g kukuřičných vloček / lupínků
3 lžíce mouky
2 střední vejce, lehce promíchaná
500 g kuřecích prsou bez kůže a bez kostí
1 lžička sušeného česneku

Nejprve rovnoměrně promíchejte čedar s kukuřičným škrobem. V pánvi zahřejte na středním ohni ležák, hořčici a worcesterskou omáčku. Postupně přidávejte sýr, vždy po částech, aby se vám dolní vrstva nepřipálila a zároveň aby se vše krásně rozpustilo. Nechte pánev vychladnout a poté dejte překrytou fólií do ledničky, aby se směs srazila (na cca 45 minut). V mezičase můžete připravit nugety. V sekáčku na maso rozsekejte kukuřičné lupínky a dejte je stranou. Ve stejném sekáčku rozsekejte kuřecí prsa s česnekem.

Zapněte troubu na 200 °C a připravte podnos, na kterém budete péct nugety. Položte přes něj pečící papír a pust’te se do nuget. Do tří rozdílných mís dejte mouku, vajíčka a kukuřičné lupínky (přesně v tomto pořadí za sebou). Vyndejte sýrovou směs z ledničky (měla by být pevná) a nejprve utvořte z masové směsi nugetu. Zmáčkněte palcem do středu, abyste vytvořili prohloubení, a dejte dovnitř lžící nabranou sýrovou směs. Poměr by měl být půl sýrové směsi na 1 nuget. Pořádně obalte sýrovou směs masovou a nejprve obalte nuget v mouce, poté ve vajíčku a pak v lupínkách. Opravdu je obalte celé a poté dejte na pečící papír.

Pokračujte i s ostatními nugety, a jakmile budete mít vše hotové, postříkejte olejem a dejte do trouby péct na 8 – 9 minut, poté obrat’te a pečte dalších 8 – 9 minut. Servírujte s hořčicí nebo křenem.

Kuřecí-nuggety-s-pivním-sýrem_3