Oblíbené podzimní parfémy

00DSC_0878

Pokračuju s obměnou letní výbavy na podzimní a chybět nesmí samozřejmě ani oblíbené parfémy. Někdo možná neřeší, jestli svou oblíbenou vůni používá celý rok, ale pro mě jsou některé vůně typické buď pro teplejší měsíce v roce a některé zase vyloženě podzimní/zimní. Během chladnější části roku snesu o něco silnější vůně, které by mi během léta spíše překážely. Ráda bych vám tedy ukázala své oblíbené vůně, které už používám a které mi budou dělat společnost minimálně do jara :)

00DSC_0893

 

Valentino Valentina Pink

Valentino má skvostné flakony svých vůní a i když mě na růžovou neužije, tenhle mě fascinuje od první chvíle. Byla to sice letní limitka (prodával Douglas), u které těžko říct, jestli se ještě prodává, ale vůně jako taková se mi hodí spíše k chladnějšímu počasí. Je to přesně typ vůně, kterou nedokážu popsat a zařadit. Nedokážu říct, jestli cítím víc dřevo nebo květiny, každopádně po chvíli cítím nejvíce jahody, což se mi líbí :) Pro mě je vůně trochu netypická, ale velice sympatická a zajímavá. A ten flakon po vypotřebování rozhodně vyhodím a bude mi dál krášlit kosmetický koutek.

Hlava
jahoda, pižmo, ostružiny
Srdce
růže, růže galská
Základ
kašmírové dřevo, jantar, pralinka

Thierry Mugler Alien

Vůně od Muglera jsou love or hate. Nic mezitím prostě neexistuje a buď je bezmezně milujete nebo je nemůžete vystát. Alien je moje láska už několik let a dělá mi společnost právě v chladnějších částech roku. Vůně je poměrně těžká a intenzivní, ale je v mezích těžkosti, kterou jsem u parfémů schopná snést. Miluju, když si přivoním třeba k tričku druhý den a je z něj stále cítit typická alienovská vůně. Navíc je vůně tak svá, že jí bezpochyby na každém poznáte a často se vás někdo bude ptát, čím že to voníte. Pro mě to rozhodně není masovka, která by sedla všem a není to vůně pro náctileté a mladší ročníky.
Hlava
smabac, jasmín
Srdce
kašmírové dřevo
Základ
ambra

00DSC_0840

Paco Rabanne Lady Million

Tuhle vůni ve tvaru zlatého diamantu jsem v parfumerii zkoušela poslední rok poměrně často. Znáte to, když se vám něco líbí, ale pořád nákup odkládáte a vždy skončíte u pokladny s další rtěnkou nebo tužkou na oči :) Paco Rabanne mi jí poslal spolu s její pánskou verzí jako dárek k svatbě, takže s manželem teď voníme jako milionový pár :) Lady Million je naopak spíš masovka, která se bude líbit hodně lidem, protože má příjemnou vůni. Mám ráda vůně, ve kterých je cítit jasmín a proto se mi tak líbí. Pro mě je to trochu hřejivá vůně, určitě nic citrusově svěžího nebo příliš těžkého.

Hlava
pačuli, med
Srdce
květ pomerančovníku, jasmín, gardénie
Základ
neroli, citron, malina

 

Azzaro Pour Elle

Když jsem si poprvé k této vůni přičichla, zavalila mě vlna nostalgie. Ve vůni cítím něco ze svého dětství, takový ten závan, který vám něco připomíná, ale není to nic konkrétního. Vůně jsou v tomhle prostě magické a dokážou člověku vyvolat vzpomínky, na které by jinak už zapomněl. Pour Elle je pro mě trochu neuchopitelná a nezařaditelná do konkrétní kategorie. Chvíli cítím květiny, pak trochu svěží citrusy a sem tam i tlumenější dřevitou vůni. Jak se vůně postupně uvolňuje, tím je hezčí a jemnější. Nebyla to láska na první přivonění, ale právě když jsem jí nechala trochu rozvonět, začala se mi líbit. Plus ta nostalgie, co z ní cítím, to se prostě popsat a vysvětlit nedá :)
Hlava
kardamon, citrusy
Srdce
lilie, růže
Základ
kadidlo, kašmírové dřevo

00DSC_0842

Calvin Klein ETERNITY

Pro mě je tohle taková signature vůně, protože to byl první dražší parfém, který jsem si koupila za svojí první výplatu. Když se řekne Eternity, vybaví se mi milé vzpomínky sahající až na základní školu. Většinu vůní střídám podle ročního období, ale tuhle můžu mít celý rok a nikdy mi na toaletním stolku nesmí chybět. Každý má nějakou vůni, která ho charakterizuje a troufám si tvrdit, že u mě je to právě tato. Plus na ní miluju, jak voní třeba na oblečení za den nebo dva, kdy jsem jí na sebe nastříkala. Pro mě je to srdcová záležitost.
Hlava
frézie, šalvěj, mandarinka
Srdce
jasmín, lilie, růže, konvalinka, narcis, měsíček lékařský
Základ
ambra, pačuli, pižmo, santalové dřevo

00DSC_0852

Baví mě sledovat nové parfémy na trhu, protože jsem letos vypotřebovala hodně těch svěžejších a jemnějších vůní, mám celou zimu na to, abych objevila nové favority na příští jaro a léto :) Určitě uvítám vaše tipy na oblíbené vůně, protože přeci jen člověk nezvládne vyzkoušet všechno při jedné návštěvě parfumerie a je fajn, když má pár favoritů, na které se zaměří :)

Takže tohle jsou mé oblíbené vůně, které mi teď nějaký čas budou dělat společnost. Omlouvám se, že nejsem moc dobrá v jejich popisování, ale vůně jsou tak strašně subjektivní záležitost, že to každý vnímá prostě trochu jinak :)

Zajímaly by mě vaše oblíbené podzimní vůně. Budu ráda za vaše tipy, protože nové parfémy zkouším strašně ráda a třeba objevím nějaký úžasný, který mi celé roky unikal.