Pohodové ráno – co čtu / co snídám

IMG_7512B

Tak ráda vás vítám u nového článku! A dnes (ne)tradičně v neděli ;-) Co se té natradičnosti týká, tak na její vlně se dnes ponese i tento článek. Sice se tu už jeden podobný kdysi objevil, dnes to stejně bude něco speciálnějšího. Nahlédneme pod pokličku kategorie lifestyle, která není pro My secret až tak typická :-)

Dnes vám představím 3 knížky, které jsem za léto přelouskala a ukáži vám recept na francouzský quiche, který si mne získal, mňam!

V zářijovém cosmu jsem se tentokrát inspirovala článkem ‘ranní porce štěstí’. Je v něm návod na lívance, ale to je sladká klasika. Já si naopak občas ráno dám něco slaného, a právě quiche je tou nejlepší volbou. Pekla jsem ho poprvé a recept jsem našla u nejlepší KOKO tady. Trošku jsem si ho jen obměnila podle svého, přidala do něj žampióny a rajčata. Co vy a tato francouzská pochoutka? Už jste ji chutnali, nebo si ji i pečete?

IMG_7515B

A co se tedy přečtených knížek týká, přečetla jsem rovnou 3! Pro knižní nadšence nic, pro mne několik příjemně strávených hodin. Prázdninová rána nemohla nikdy začínat lépe.

Kniha Lovci hlav od Jo Nesbo mne vzala natolik, že jsem se do ní v tramvaji cestou z práce začetla, a po půlnoci ji dočetla :-D Nešlo přestat, opravdu! Příběh je napínavý a poutavý, a moc ráda si od tohoto autora přečtu i další díla, třeba zrovna Sněhuláka, který se prý objevil teď u písemné maturity.

Kniha Venuše Samešová je autobiografický příběh o nevšední krásce protloukajíc se těžkým životem v normalizační Praze. Já moc ráda čtu životopisné knihy o významných osobnostech, nejlépe umělcích, a toto je zajímavé vyprávění autorky knihy o svém životě, který neměla lehký, avšak nesmírně zajímavý. Ráda si prostřednictvým knih vytvářím obrázky o tom, jak to bylo. Jestli vás zajímá historie fotografie, přečtěte si to!

A Jan Saudek na útěku (jen pro otrlé povahy) je kniha, která vám sice harmonii v duši nenavodí, přesto já mám jeho vyprávění ráda, baví mě, co všechno si zažil a navíc má v repertoáru několik opravdu božích děl!

IMG_7527B