VŮNĚ OSOBNOSTI

DSC_1179

Jsem na vůně (a zápachy) velmi citlivá, a tak není divu, že se stále snažím příjemně vonět. Za těch pár let, co používám voňavky skoro denně, jsem si našla cestičku k jedné, kterou teď těžko překonávají jiné. Myslím si, že vůně dokáže o člověku hodně vypovědět. Někomu jsou sympatické rostlinné vůně, které ve mně vzbuzují jistou romanci a vřelost. Někomu něco jiného. Zkrátka sto lidí, sto chutí. Já osobně mám nejradši jemné a sladké vůně. Někdy tyto vůně označuji slovem “pohádkové”. Při přičichnutí k nim se mi vybavuje romantický pohádkový ples, na němž tančí princezna s princem a při každé jejich otočce je sál zaplaven sladkou vůní princezny.

TOP voňavka, která mi momentálně nejvíce voní a kterou používám nejčastěji, je od Yves Rocher, Quelques Notes d’Amour. Název je pro nás Čechy opravdu krkolomný a jsem ráda, že jsem jej nikdy nemusela nahlas vyslovovat. Pokud mám tuto vůni někomu poradit, používám frázi “ta sladká vůně v malém kalíšku” a nasměruji na eshop YR :-)

Každopádně je to menší flakónek, a tak se s ní snažím šetřit, což vlastně ani není těžké, protože na příjemné provonění stačí jedno stříknutí. Krom této voňavky používám i jiné, ale tato od YR je pro mě prostě nejlepší. Sice nepatří do kategorie do 500 Kč a i přestože zastávám názor, že za vůni nehodlám utrácet velké peníze, na tuto si ráda našetřím. Naštěstí mám doma dva flakónky, takže jsem minimálně na rok za vodou :-).

DSC_1185

Zde se můžete podívat, jaké další vůně používám.
1. SUPER PLAYBOY – Růžového králíčka jsem dostala před týdnem k jednadvacetinám. Playboyek jsem vyzkoušela už spousty, ale tahle mě momentálně nejvíc oslnila.
2. OSMANTHUS – Velmi často používaná vůně květin, která mi dokáže zpříjemnit den. Může to znít vtipně, ale opravdu se jí voním ve dnech, kdy mám špatnou náladu, protože na mě všechny ty kytičky uvnitř flakónku dělají dobrý dojem.
3. QUELQUES NOTES D’AMOUR – Nejvoňavější na světě!
4. CELINE DIONE SIGNATURE – Celine Dione jsem dostala od Martina. Už jen kvůli tomu, že je od něj, ji mám moc ráda. S ní šetřím nejvíce, což je na fotce i vidět, protože mě děsí ten moment, kdy celý flakónek vyprázdním. Mám s ní prostě takové zamilované pouto :-).